MP w kolarstwie torowym: Dwa tytuły Alana Banaszka

Inne
MP w kolarstwie torowym: Dwa tytuły Alana Banaszka
fot. PAP/EPA

Alan Banaszek zdobył w czwartek w Pruszkowie dwa tytuły mistrza Polski w kolarstwie torowym - w wyścigu punktowym oraz w madisonie, w którym startował razem z kolegą z grupy Mazowsze Serce Polski Danielem Staniszewskim.

Wśród kobiet najlepsze okazały się Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) w punktowym, a w madisonie siostry Daria i Wiktoria Pikulik (KK Ziemia Darłowska).

 

Zobacz także: Nikola Wielowska mistrzynią Europy juniorek. Obfity plon medalowy Polaków

 

Wyścigi eliminacyjne wygrali Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper Wrocław) i Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), natomiast w jedynej czwartkowej konkurencji sprinterskiej, keirinie, triumfowali Nikola Sibiak (KK Ziemia Darłowska) i Krzysztof Maksel (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Mistrzostwa zakończą się w piątek.

 

Wyniki:

mężczyźni

   keirin 
1. Krzysztof Maksel (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
2. Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik)
3. Daniel Rochna (UKS Copernicus-CCC-SMS Toruń)

   wyścig punktowy
1. Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski)         84 pkt
2. Daniel Staniszewski (Mazowsze Serce Polski)   77
3. Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski)        44 

   wyścig eliminacyjny 
1. Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
2. Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski)         
3. Damian Sławek (Wibatech Merx Wrocław)        

   madison
1. Alan Banaszek, Daniel Staniszewski (Mazowsze Serce Polski)  97 pkt
2. Bartosz Rudyk, Damian Sławek (Wibatech Merx Wrocław)        52
3. Szymon Krawczyk, Damian Papierski (CCC Development Team)    34

kobiety

   keirin
1. Nikola Sibiak (KK Ziemia Darłowska) 
2. Paulina Petri (KS Społem Łódź)
3. Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)

   wyścig punktowy
1. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)  70 pkt 
2. Wiktoria Pikulik (KK Ziemia Darłowska)                   68
3. Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik)                    60 

   wyścig eliminacyjny 
1. Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper Wrocław)
2. Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)  
3. Marta Jaskulska (CCC-Liv)

   madison             
1. Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (KK Ziemia Darłowska)                        71 pkt
2. Łucja Pietrzak, Nikol Płosaj (MAT Atom Deweloper Wrocław)                    53
3. Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)  21. 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze