Teqball: Najlepsi powalczą o awans na mistrzostwa świata

Inne
Teqball: Najlepsi powalczą o awans na mistrzostwa świata
fot. materiały prasowe
Adrian Duszak to obecny mistrz Polski w singlu i deblu.

Już w najbliższy weekend w Kobyłce koło Warszawy odbędzie się pierwszy turniej kwalifikacyjny na mistrzostwa świata. Do rywalizacji przystąpią czołowi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju. Turniej rozegrany zostanie w trzech formułach: singlu, deblu i mikście. Kolejne trzy etapy eliminacji odbędą się w Warszawie, Krakowie i Chełmie.

Zawody rozpoczną cykl czterech turniejów, które wyłonią reprezentację Polski na przyszłoroczne mistrzostwa świata. W pierwszej rundzie zmagań o miejsce w kadrze Biało-Czerwonych rywalizować będzie około czterdziestu zawodników. Do obsadzenia pozostają pary w mikście i deblu, a także singlista. Warto wspomnieć, że zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Teqballu, jeden zawodnik może występować we wszystkich trzech formułach. Faworytem do zgarnięcia pełnej puli jest wicemistrz świata i najwyżej notowany gracz Adrian Duszak. Niedawno razem z Bartłomiejem Frańczukiem zwyciężył w plażowych mistrzostwach Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kuźnia polskich mistrzów. Pod Warszawą szkolą się najlepsi na świecie

 

Największa rywalizacja może wywiązać się między wspomnianym duetem, a zawodnikami Hutnika Warszawa, którzy również są ścisłą czołówką.

 

Turniej rozegrany zostanie na czterech stołach bez udziału publiczności. Ważnym aspektem i zaletą teqballu w dobie pandemii COVID-19 jest zachowywanie niezbędnych odległości w trakcie gry i duży dystans dzielący zawodników i sędziów. Dzięki temu, możliwe jest prowadzenie rozgrywki z zachowaniem obostrzeń i reżimu sanitarnego.

 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze