Wielkie pieniądze w mało znanym sporcie. Polak jednym z najlepiej opłacanych graczy

Inne
Wielkie pieniądze w mało znanym sporcie. Polak jednym z najlepiej opłacanych graczy
fot. Teqball-Poland
Adrian Duszak jest w czołówce najlepiej zarabiających zawodników w teqballu.

Popularność teqballa nieustannie rośnie, ale wciąż jest to dość niszowa dyscyplina. Spektakularny sport przykuwa coraz większą uwagę między innymi ze względu na wysokie nagrody finansowe. Jednym z najwyżej notowanych graczy w światowym rankingu jest Polak, który zgromadził na swoim koncie wiele trofeów i zgarnął sporo nagród finansowych.

Pula nagród na ubiegłorocznych mistrzostwach świata wyniosła 150 tysięcy dolarów. Wicemistrzem świata w kategorii singlowej został Adrian Duszak, który zainkasował siedem tysięcy dolarów, rok wcześniej za zajęcie trzeciego miejsca na teqballowym mundialu zdobył czek o wartości czterech tysięcy dolarów. Do tego dochodzą jeszcze zwycięstwa w licznych turniejach międzynarodowych, co łącznie daje sumę 17100 dolarów.

 

Polska wicemistrzem świata w teqball! Nowy sport zdobywa popularność


Zdecydowanym liderem w zestawieniu zarobków jest obecny mistrz świata w singlu i deblu Węgier Adam Blazsovics, który może pochwalić się pokaźną kwotą wynoszącą aż 34675 dolarów.

 

 

Znane nazwiska, spektakularne gale i duże pieniądze są wizytówką teqballa, który gwarantuje oprawę i emocje na najwyższym poziomie. Wiele innych, starszych i bardziej popularnych sportów może pozazdrościć rozmachu i możliwości gry, którą promują między innymi Ronaldinho, Carles Puyol i Luis Figo.

 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie