Tauron Liga: Dziewięć przypadków koronawirusa w Chemiku

Siatkówka
Tauron Liga: Dziewięć przypadków koronawirusa w Chemiku
fot. PAP
Dziewięć przypadków koronawirusa w Chemiku.

U ośmiu siatkarek i jednego z trenerów zespołu obrończyń tytułu mistrzowskiego Grupy Azotów Chemika Police wyniki testów na koronawirusa dały wynik dodatni. Drużyna już w czwartek zawiesiła treningi.

Mecz z MKS Kalisz, który zaplanowany był na piątek 23 października, został już wcześniej odwołany.

 

 

- Testy zostały przeprowadzone po czwartkowym treningu. Lekarz klubowy stwierdził, że objawy u kilku siatkarek wskazują na coś poważniejszego niż zwykłe przeziębienie i zalecił wykonanie testów – powiedział Rafał Kuliga, rzecznik prasowy klubu.

 

Testom zostały poddane wszystkie siatkarki i sztab szkoleniowy. Po treningu i testach wszystkim zalecono odosobnienie w domach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jelena Blagojević i Bartosz Krzysiek w magazynie #7Strefa. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

 

W piątek klub otrzymał wyniki badań. Okazało się, że u aż dziewięciu osób wykryto COVID-19. Cały zespół ponownie rozpoczął kwarantannę.

 

Poprzednio odbył ją na początku września, tuż przed startem rozgrywek ligowych. Z tego powodu odwołany został mecz o Superpuchar Polski. Wówczas pozytywny wynik badań stwierdzono u jednej siatkarki, ale Sanepid zalecił odosobnienie wszystkich zawodniczek i trenerów.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie