Kulomiotka Valerie Adams zmieniła trenera. "Potrzebowałam wstrząsu"

Inne
Kulomiotka Valerie Adams zmieniła trenera. "Potrzebowałam wstrząsu"
fot. PAP
Kulomiotka Valerie Adams zmieniła trenera.

Słynna kulomiotka, dwukrotna mistrzyni olimpijska (2008 i 2012) Nowozelandka Valerie Adams zmieniła na kilka miesięcy przed igrzyskami trenera. Teraz będzie pracował ze szkoleniowcem męskiej reprezentacji Nowej Zelandii Dale Stevenson - poinformowały media na antypodach.

Stevenson prowadzi m.in. Tomasa Walsha, który w Rio de Janeiro zdobył brązowy medal, a w mistrzostwach świata w Londynie w 2017 r. wywalczył złoto. Jest także dwukrotnym halowym mistrzem globu (2016 i 2018).

 

- 2020 rok to wielka niepewność, nie był i nie jest łatwy dla nikogo, także dla zawodowych sportowców. Mimo to zdecydowałam, że muszę wyjść ze swojej strefy komfortu, że potrzebny mi jest wstrząs, by przygotować na igrzyska w Tokio swoją najlepsza wersję. Jestem bardzo podekscytowana, że Dale Stevenson poprowadzi mój program i będą miała możliwość treningów w jego grupie - napisała na swoim profilu na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🔸Mālō e lelei🔸 What a year 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ has been with so much uncertainty. It’s been tough on us all and hasn't been easy as an athlete trying to train for ultimately nothing has been frustrating..... So I need to step out of my comfort zone and shake things up a bit to enable me to be the best version of myself in Tokyo🇯🇵. Soooo I’m very excited to have Dale Stevenson lead my programme and to have the opportunity to train in his squad. I want to thank Scott Goodman for his continued help and support the last few years especially through my pregnancies and comeback at the Gold Coast Commonwealth Games🙌🏽 I am grateful that he will still be on the journey with me in his role as HP Director and in particular providing support when I am in Auckland. A massive thanks goes out to my hubby Gabe♥️ my babies Kimoana and Kepaleli 👨‍👩‍👧‍👦and my mum in-law 💞for the unconditional love and support. I couldn't do it without you all. Tokyo is 9 months away...... lets chalk up and do this ☄️ #TeamAdams #RoadtoTokyo #mumathlete #SwitchingItUp #thankyoutoallforthesupport #LetsGo 📸 @alishalovrich

Post udostępniony przez Dame Valerie Adams (@valerieadams84)

 

Słynna kulomiotka podziękowała poprzedniemu trenerowi Scottowi Goodmanowi za nieustającą pomoc i wsparcie przez ostatnie ponad trzy lata. W tym okresie dwukrotnie zaszła w ciążę i po urodzeniu dzieci wracała do formy. Wcześniej do sukcesu m.in. w Londynie poprowadził ją szwajcarski trener-mentor Jean-Pierre Egger.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zarzut dopingowy wobec mistrzyni świata w biegu na 400 m Salwy Eid Naser wycofany

 

Na początku stycznia czterokrotna mistrzyni świata (2007, 2009, 2011, 2013) już w pierwszym starcie w tym roku uzyskała kwalifikację do Tokio, wracając do rywalizacji po 20-miesięcznej przerwie spowodowanej ciążą i urodzeniem drugiego dziecka. Córeczka Kimoana ma dwa i pół roku, a synek Kepaleli rok. Na początku marca wywalczyła natomiast po raz 16. złoty medal w mistrzostwach kraju.

 

36-letnia Nowozelandka, która otrzymała tytuł szlachecki Dame od królowej Elżbiety II, wystąpiła już w czterech igrzyskach olimpijskich - w Atenach 2004, Pekinie 2008 (złoto) i Londynie 2012 (złoto) oraz Rio de Janeiro 2016 (srebro).

 

Z olimpiadą w Tokio wiąże specjalne marzenia - chce pojechać do Japonii z... młodszą siostrą Lisą, występującą w kategorii niepełnosprawnych zawodniczek w pchnięciu kulą, której jest trenerką. Lisa zdobyła jesienią 2019 r. złoty medal w paralekkoatletycznych mistrzostwach świata, ustanawiając rekord globu (14,80) w swojej kategorii niepełnosprawności.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie