Serie A: Mecze ponownie bez kibiców na trybunach

Piłka nożna
Serie A: Mecze ponownie bez kibiców na trybunach
fot. PAP
Mecze włoskiej ligi piłkarskiej ponownie będą rozgrywane bez kibiców - zadecydowały władze tego kraju.

Mecze włoskiej ligi piłkarskiej ponownie będą rozgrywane bez kibiców - zadecydowały władze tego kraju. Rozporządzenie wchodzi w życie w poniedziałek i jest podyktowane pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną.

Spotkania przy pustych trybunach będą rozgrywane co najmniej przez miesiąc. Decyzja dotycząca kibiców jest częścią nowych regulacji, które obejmują różne sfery życia Włochów, m.in. sport, kulturę i gastronomię.

 

Do tej pory na trybunach mogło zasiąść maksymalnie 1000 fanów, a pierwszym klubem, który na początku września otrzymał zgodę lokalnych władz na otwarcie stadionu dla kibiców, była Parma. Miniony sezon, przerwany przez pandemię koronawirusa, został dokończony przy pustych trybunach.

 

Zobacz także: Piotr Zieliński gotowy do gry. Polak wyleczony z COVID-19!

 

To właśnie Włochy w pierwszej fazie rozwoju pandemii na świecie zostały najbardziej dotknięte jej skutkami. Po niższej liczbie przypadków w miesiącach letnich jesienią odnotowuje się ponowny wzrost. W niedzielę potwierdzono 21 273 nowych zakażeń Covid-19. Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 37 338. Dotychczas koronawirusa wykryto u 525 tysięcy osób.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze