Serie A: Szalony mecz Sassuolo - Torino. Gol Linettego

Torino sprawiło niespodziankę, ale wciąż musi czekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

W jedynym piątkowym meczu 5. kolejki Serie A ekipa Sassuolo zremisowała z Torino 3:3. Wynik w tym spotkaniu otworzył w pierwszej połowie Karol Linetty.

Piłkarze Sassuolo znakomicie rozpoczęli ten sezon, notując trzy zwycięstwa i remis w czterech spotkaniach. Zupełnie inaczej wygląda postawa Torino u progu sezonu. Ekipa z Piemontu rozegrała przed piątkowym starciem trzy mecze i poniosła komplet porażek.

Za każdym razem mecze w wyjściowym składzie rozpoczynał w barwach Torino Karol Linetty. Podobnie było w starciu z Sassuolo. Mało tego, reprezentant Polski w 33. minucie wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i z odległości kilku metrów wpisał się na liście strzelców. Był to premierowy gol byłego zawodnika Lecha Poznań w tym sezonie.

Do przerwy, dzięki trafieniu Linettego, jego ekipa schodziła z minimalnym prowadzeniem. Warto zaznaczyć, że spotkanie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych, ponieważ zawodnikom towarzyszyła gęsta mgła.

Największe emocje nastąpiły w ostatnich dwudziestu minutach. Doszło wówczas do prawdziwej wymiany ciosów. W 71. minucie Sassuolo doprowadziło do remisu za sprawą Filipa Djuricicia. Odpowiedź przyjezdnych była jednak zabójcza. W 77. minucie prowadzenie dla Torino odzyskał Andrea Belotti, a stodwadzieścia sekund później rezultat podwyższył Sasa Lukic.

Wydawało się, że po takich dwóch ciosach piłkarze Sassuolo nie podniosą się i poniosą pierwszą porażkę w tym sezonie. Nic bardziej mylnego. W 84. minucie gola dla gospodarzy strzelił Vlad Chiriches. Goście nie zdążyli otrząsnąć po utracie drugiej bramki, a za chwilę musieli pogodzić się z kolejną utratą, bowiem do siatki trafił Francesco Caputo. Włoski zawodnik ustalił wynik na 3:3, co sprawiło, że Sassuolo wciąż jest niepokonane, a Torino nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Serie A.