Alpejski PŚ: Shiffrin chce wrócić do rywalizacji! Podała termin

Inne
Alpejski PŚ: Shiffrin chce wrócić do rywalizacji! Podała termin
fot. PAP
Mikaela Shiffrin chciałaby wrócić do rywalizacji w Pucharze Świata pod koniec listopada na zawodach w Levi.

Jedna z najlepszych alpejek ostatnich lat Mikaela Shiffrin chciałaby wrócić do rywalizacji w Pucharze Świata pod koniec listopada na zawodach w Levi. Amerykanka leczy obecnie kontuzję pleców. "Ale jest coraz lepiej i mam nadzieję, że zdążę" - powiedziała.

Rywalizacja w Levi zaplanowana jest na 21 i 22 listopada. Na razie Shiffrin, trzykrotna zdobywczyni dużej Kryształowej Kuli (2017, 2018, 2019), opuściła inauguracyjne zawody w Soelden.

 

"Czuję się z dnia na dzień lepiej. Cały czas przechodzę rehabilitację i mam zabiegi fizjoterapeutyczne. W listopadzie powinnam wrócić do pełnych treningów. To właśnie też jest moim celem" - powiedziała w wywiadzie z "Olympic Channel".

 

Dwukrotna mistrzyni olimpijska na pewno nie przyleci do Lech/Zuers, gdzie ma się odbyć 13 listopada slalom równoległy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kobiety wystartują w Turnieju Czterech Skoczni?

 

"Jeśli okaże się w trakcie treningów, że nadal odczuwam ból, to oczywiście nie ma mowy o powrocie do rywalizacji. Chcę być całkowicie zdrowa" - zaznaczyła 25-letnia narciarka.

 

Shiffrin po raz ostatni startowała pod koniec stycznia. Potem nieoczekiwanie zmarł jej ojciec i Amerykanka przerwała sezon. Klasyfikację generalną wygrała Włoszka Federica Brignone.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze