ME piłkarek ręcznych. Media: Polki mogą wyeliminować Norweżki już po pierwszym meczu!

Piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych. Media: Polki mogą wyeliminować Norweżki już po pierwszym meczu!
fot. Cyfrasport
Koronawirus może znacząco wpłynąć na wyniki mistrzostw Europy piłkarek ręcznych.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet, planowane na 3-20 grudnia w Norwegii i Danii, stanęły nagle pod znakiem zapytania ze względu na przepisy epidemiologiczne różniące się od siebie w obu krajach. Według nich Polki już po pierwszym meczu mogą wyeliminować Norweżki.

W Norwegii według tzw. protokołu epidemiologicznego w przypadku pozytywnego testu na obecność koronawirusa u jednej z zawodniczek lub działacza cały zespół musi zostać poddany kwarantannie i to razem z drużyną przeciwną. W Danii dotyczy to tylko danej osoby.

 

Pierwszy mecz mistrzostw to spotkanie siedmiokrotnych mistrzyń Starego Kontynentu Norweżek z Polkami w Trondheim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łomża Vive górą w starciu z PSG

 

„W ten sposób jeżeli na przykład u trzeciej bramkarki polskiej drużyny zostanie wykryty wirus to cały zespół odpada i to razem z naszymi piłkarkami nawet jeżeli u żadnej z nich test nie będzie pozytywny” - stwierdził na antenie kanału telewizji TV2 Ola Erevik, główny ekspert od piłki ręcznej.

 

Norweska federacja piłki ręcznej NHF prowadzi rozmowy z ministerstwem zdrowia i proponuje zmiany w przepisach na czas turnieju. Zagroziła, że jeżeli protokół nie zostanie zmieniony na podobny jak w Danii w przeciągi 10 dni to rozważa wycofanie się z organizacji ME.

 

Prezes NHF Kare Geir Lio powiedział na łamach dziennika „Verdens Gang”, że „jeżeli ta sprawa nie zostanie rozwiązana, i to na dniach, to realizacja naszej części turnieju nie będzie możliwa, ponieważ o ewentualnych medalach zadecyduje wirus”.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze