Fortuna 1 Liga: Karol Angielski z dubletem. Cztery gole w Radomiu

Radomiak zremisował w Radomiu z GKS Tychy 2:2 w 8. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Radomiak Radom zremisował z GKS Tychy 2:2 w 8. kolejce Fortuna 1 Ligi. Dublet dla „Zielonych” ustrzelił Karol Angielski. Z kolei bramki gości zdobyli Oskar Paprzycki i Łukasz Grzeszczyk.

Spotkanie lepiej rozpoczęli tyszanie, którzy wyszli na prowadzenie w siódmej minucie. Swoją drugą bramkę w sezonie zdobył Oskar Paprzycki. Gospodarze odpowiedzieli po pół godzinie gry. Na listę strzelców wpisał się Karol Angielski.

Kilka minut po przerwie Angielski z rzutu karnego po raz drugi pokonał  w środę Konrada Jałochę. Dzięki zdobyciu dubletu – napastnik Radomiaka z pięcioma trafieniami  zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców za Słowakiem Romanem Gergelem z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Gdy wydawało się, że radomianie wygrają drugi mecz z rzędu, Dominik Sulikowski podyktował „jedenastkę” dla gości. Rzut karny na gola zamienił Łukasza Grzeszczyka.

Więcej bramek w tym meczu nie padło i oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

Radomiak Radom – GKS Tychy 2:2 (1:1)
Bramki: Karol Angielski (29’, 49’-k.) – Oskar Paprzycki (7’), Łukasz Grzeszczyk (87’-k.)

Żółte kartki: Artur Bogusz - Kamil Szymura, Łukasz Norkowski, Krzysztof Wolkowicz, Bartosz Szeliga

Sędzia: Dominik Sulikowski

Obiekt: Stadion im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (Radom)