EBL: Anwil Włocławek znów na tarczy. Świetny Zastal Enea BC Zielona Góra

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali z Zastalem Enea BC Zielona Góra.

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali z Zastalem Enea BC Zielona Góra 67:90 (17:24, 24:21, 11:22, 15:23) w hicie 11. kolejki Energa Basket Ligi. Szczególnie w drugiej połowie goście zagrali rewelacyjnie. Ich najlepszym zawodnikiem był Blake Reynolds z 19 punktami, siedmioma zbiórkami i trzema asystami. W ekipie gospodarzy wyróżnił się McKenzie Moore z 16 punktami, siedmioma zbiórkami i trzema asystami.

Mistrzowie Polski świetnie weszli w ten mecz. Najpierw po rzucie wolnych Reynoldsa było już 9:0, a po późniejszej "trójce" Marcela Ponitki nawet 15:3. Gospodarze odpowiedzieli na to serią 8:0, co pozwoliło im wrócić do gry. Janis Berzins i Kris Richard trafiali jednak ważne "trójki", ich Zastal Enea po 10 minutach prowadził 24:17.

Anwil na początku drugiej kwarty pokazał, że stać go na więcej. Po siedmiu punktach bez odpowiedzi rywali i akcji wykończonej przez Moore’a był remis - po 24. Mecz się zdecydowanie wyrównał, chociaż po wsadzie Geoffreya Groselle’a uciekł jeszcze na pięć punktów. Rotnei Clarke poprawiał jeszcze sytuację swojej ekipy, ale trafienie Krisa Richarda ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 45:41.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka ponownie miał już osiem punktów przewagi po kolejnych trafieniach Berzinsa i Richarda. Włocławianie tym razem nie do końca radzili sobie z twardą obroną przeciwników. Zastal Enea z kolei złapał bardzo dobry ofensywny rytm i grał coraz bardziej swobodnie. Akcje Freimanisa oraz Lundberga oznaczały, że po 30 minutach było 67:52.

W kolejnej części meczu drużyna z Zielonej Góry nie pozwalała na zbyt wiele rywalom, całkowicie kontrolując wydarzenia na parkiecie. Dzięki kolejnej "trójce" Richarda uciekła nawet na 25 punktów. Tego Anwil nie był już w stanie odrobić.

Anwil Włocławek - Zastal Enea BC Zielona Góra 67:90 (17:24, 24:21, 11:22, 15:23)

Anwil Włocławek: Mckenzie Moore 16, Krzysztof Sulima 12, Ivica Radic 12, Andrzej Pluta 12, Rotnei Clarke 6, Adrian Bogucki 4, Walerij Lichodiej 2, Artur Mielczarek 2, Garlon Green 1, Wojciech Tomaszewski 0.

Zastal Enea BC Zielona Góra: Blake Reynolds 19, Janis Berzins 16, Gabriel Iffe Lundberg 14, Kris Richard 12, Rolands Freimanis 11, Marcel Ponitka 10, Geoffrey Groselle 6, Filip Put 2, Łukasz Koszarek 0, Kacper Porada 0.