31 punktów! Koncertowa gra Macieja Muzaja w meczu rosyjskiej Superligi

Reprezentant Polski Maciej Muzaj zagrał kapitalny mecz w rosyjskiej Superlidze.

Maciej Muzaj był bohaterem meczu 8. kolejki rosyjskiej Superligi siatkarzy, w którym Ural Ufa ograł Dinamo-LO 3:1. Reprezentant Polski zdobył dla gospodarzy 31 punktów i miał 71% skuteczności w ataku!

Drużyna Ural Ufa pewnie wygrała dwa pierwsze sety tego starcia (25:15, 25:21). W trzecim górą była jednak ekipa Dinamo-LO. Podopieczni Igora Szulepowa zdołali wygrać czwartą odsłonę 25:21 i zgarnąć komplet punktów. To trzecie zwycięstwo Uralu w siódmym meczu obecnego sezonu.

Pierwszoplanową postacią tego meczu był bez wątpienia Maciej Muzaj. Atakujący reprezentacji Polski zdobył 31 punktów i zagrał na +22. Skończył 27 z 38 piłek w ataku, co daje znakomitą skuteczność 71%! Trzy oczka dołożył blokiem (jeden z nich na wagę piłki meczowej), a jedno zagrywką.

– To była trudna gra. Na początku prezentowaliśmy się dobrze, ale później przeciwnicy zaczęli grać lepiej. Przegraliśmy w trzecim secie, bo nie potrafiliśmy utrzymać koncentracji przy lepszej postawie rywali. Bardzo ważne, że w czwartej partii nasza koncentracja została utrzymana do końca – powiedział Muzaj w rozmowie z portalem Gorobzor.

Mimo znakomitego występu, polski atakujący przyznał, że nie doszedł jeszcze do pełni formy po koronawirusie. W spotkaniu wystąpił ze wzorem błyskawicy na ramieniu, czym zaznaczył swe wsparcie dla protestów w Polsce.

Siatkarze Uralu zadedykowali to zwycięstwo Ulfatowi Mustafinowi. Szef administracji Ufy zmarł 29 października w wieku 61 lat, w wyniku powikłań spowodowanych zapaleniem płuc i COVID-19. Drużyna wystąpiła z opaskami żałobnymi, a mecz poprzedziła minuta ciszy.

Najwięcej punktów: Maciej Muzaj (31), John Perrin (14), Siergiej Nikitin (10) – Ural; Nikita Aleksiejew (17), Siarhiej Busieł (14) – Dinamo.

Ural Ufa – Dinamo-LO 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:21)