EBL: Pierwsza w sezonie domowa porażka GTK Gliwice. Lepszy WKS Śląsk Wrocław

Gliwiczanie przegrali pierwszy mecz u siebie w tym sezonie ligowym

GTK Gliwice przegrało z WKS Śląskiem Wrocław 85:91 (23:22, 16:17, 27:24, 19:28) w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. To pierwsza w sezonie porażka gliwiczan na własnym parkiecie. W Niezwykle zaciętym spotkaniu najlepszym zawodnikiem gości był Strahinja Jovanovic z 22 punktami, trzema zbiórkami i sześcioma asystami. Terry Henderson zdobył dla gospodarzy 24 punkty, zaliczył cztery zbiórki i trzy asysty.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy dzięki ośmiu punktom Hendersona prowadzili 10:6. Dość szybko dał o sobie znać Ivan Ramljak, to on zmienił sytuację i dał Śląskowi przewagę. Mecz ciągle był bardzo wyrównany, ale głównie po "trójce" Jordona Varnado to GTK po 10 minutach wygrywało 23:22.

W drugiej kwarcie zespół z Wrocławia grał lepiej i wrócił na prowadzenie. Mecz ciągle toczył się w rytmie kosz za kosz, bo gliwiczanie mogli liczyć na Varnado, Hendersona i Joshuy Perkinsa. Po rzutach wolnych tego ostatniego pierwsza połowa zakończyła się remisem - po 39.

W trzeciej kwarcie wrocławianie uciekli na cztery punkty po "trójce" Elijaha Stewarta, ale Henderson i Varnado błyskawicznie to niwelowali. Po późniejszej akcji Mateusza Szlachetki ponownie był remis. Zespół trenera Olivera Vidina robił wszystko, aby mieć inicjatywę w ataku, ale sytuację zmienili Malcolm Rhett oraz Łukasz Diduszko. Po rzucie tego ostatniego po 30 minutach było 66:63.

Rhett sprawiał, że na początku kolejnej części meczu drużyna trenera Matthiasa Zollnera uciekł na sześć punktów. Goście odpowiedzieli na to serią 7:0 po akcjach Jovanovicia i Ramljaka. Do samego końca mecz był wyrównany, a wrocławianie starali się wykorzystywać przewagę pod koszami. Po zagraniu Aleksandra Dziewy na ok. 30 sekund przed końcem minimalnie prowadzili przyjezdni. Później rzuty wolne dołożył Jovanovic, a WKS Śląsk cieszył się ze zwycięstwa.

GTK Gliwice – Śląsk Wrocław 85:91 (23:22, 16:17, 27:24, 19:28)

GTK: Terry Henderson 24, Jordon Varnado 16, Daniel Gołębiowski 13, Joshua Perkins 12, Malcom Rhett 11, Łukasz Diduszko 5, Mateusz Szlachetka 2, Kacper Radwański 2.

Śląsk: Strahinnja Jovanovic 22, Ivan Ramljak 16, Aleksander Dziewa 14, Akos Keller 13, Elijah Stewart 12, Michał Gabiński 11, Kacper Gordon 3, Tomasz Żeleźniak 0, Kacper Marchewka 0.