PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PlusLiga
W zaległym meczu 8. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki podejmie siatkarzy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

W zaległym meczu 8. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki podejmie siatkarzy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy nadrabiają straty po okresie spędzonym na kwarantannie. Transmisja spotkania od godziny 14.45 w Polsacie Sport.

Ekipa z Kędzierzyna-Koźla jako jedna z ostatnich przegrała walkę z koronawirusem. 15 października klub poinformował o zakażeniu jednego z członków drużyny, co wiązało się z przymusową przerwą od gry. Kędzierzynianie dopiero w tym tygodniu wrócili do walki po przerwie i w rozgrywanym awansem spotkaniu 12. kolejki pokonali 3:1 Cuprum Lubin. Podopieczni Nikoli Grbicia to jedyna ekipa, która nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania, a do tego nie straciła nawet oczka! Dorobek 21 punktów pozwala mistrzom Polski pewnie plasować się na pozycji lidera.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Zwycięski powrót ZAKSY

 

Zawodników Ślepska również nie ominęły problemy związane z zakażeniami, jednak te kłopoty już dawno za nimi, bo pierwsze przypadki wykryto już pod koniec września.

 

Ślepsk do tej pory zdążył rozegrać sześć meczów, wygrywając cztery z nich. Ekipa Andrzeja Kowala zgromadziła 11 punktów (tyle samo co Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk) i plasuje się na piątej pozycji. Mimo że siatkarze z Suwałk sezon rozpoczęli od falstartu, przegrywając z GKS Katowice i VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, to początek nowego sezonu z pewnością mogą zaliczyć do udanych.

 

Spotkanie ZAKSY z podopiecznymi Andrzeja Kowala będzie trzecim meczem tej kolejki. W terminie rozegrano bowiem tylko mecz VERVY Warszawa z GKS Katowice, a nieco później Jastrzębski Węgiel podejmował Trefl Gdańsk. W poprzednim sezonie kędzierzynianie i ekipa z Suwałk spotykały się dwa razy i dwukrotnie triumfowali mistrzowie Polski (3:1 i 3:0). Czy dominację potwierdzą również w sobotnim starciu?

 

Transmisja meczu Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 14.45 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie