Bartosz Kurek i Michał Kubiak znów wygrali w Japonii

Siatkówka
Bartosz Kurek i Michał Kubiak znów wygrali w Japonii
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze zdominowali japońskie rozgrywki.

Polscy siatkarze zdominowali japońskie rozgrywki. Liderzy naszej kadry narodowej - Bartosz Kurek i Michał Kubiak w ten weekend odnieśli same zwycięstwa w dwóch rozegranych kolejkach japońskiej V.League, notując jednocześnie duże zdobycze punktowe.

Ostatni weekend w wykonaniu polskich siatkarzy w Japonii obfitował w duże zdobycze punktowe i cenne zwycięstwa. Niedawno informowaliśmy o udanych sobotnich występach Bartosza Kurka i Michała Kubiaka, ale reprezentanci Polski nie zawiedli także w drugiej kolejce tego weekendu i w niedzielę zagrali jeszcze lepiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłka nie chciała spaść! Niezwykła akcja w meczu siatkówki (WIDEO)

 

W ciągu dwóch kolejek rozegranych w ten weekend Panasonic Panthers z Michałem Kubiakiem na czele rozegrali dwa spotkania z JTEKT Stings. W pierwszym starciu „Pantery” wygrały 3:1, w ostatniej partii rozbijając rywali aż 25:11! Polak wywalczył dla swej drużyny 17 punktów i zanotował 62% skuteczności w przyjęciu. W drugim meczu rozegranym w niedzielę zespół Kubiaka nie oddał „Żądłom” nawet seta, a Polak także w tym spotkaniu był liderem swojej drużyny notując 14 punktów i aż 73% skuteczności w przyjęciu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szokująca porażka siatkarzy Vervy! 0:3 w derbach Mazowsza

 

Równie świetnie w ten weekend spisała się drużyna Wolf Dogs Nagoya z Bartoszem Kurkiem. Zespół polskiego siatkarza w sobotę pewnie wygrał 3:0 z Osaka Sakai Blazers, a nasz atakujący zdobył w tym spotkaniu 24 punkty. Skończył 22/42 piłek w ataku, notując 52% skuteczności; dwa oczka dołożył za to blokiem. Drugi niedzielny mecz z tym samym rywalem to prawdziwy koncert w wykonaniu Kurka. W tym spotkaniu atakujący zdobył 34 punkty, w tym 27 z ataku, 2 blokiem i aż 5 z zagrywki.

 

Sobota:

 

JTEKT Stings – Panasonic Panthers 1:3

(20:25, 19:25, 27:25, 11:25)

 

Wolf Dogs Nagoya – Osaka Sakai Blazers 3:0

(27:25, 25:20, 25:20)

 

Niedziela:

 

JTEKT Stings – Panasonic Panthers 0:3

(22:25, 25:27, 23:25)

 

Wolf Dogs Nagoya – Osaka Sakai Blazers 3:1

(25:23, 22:25, 25:16, 25:18)

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie