PGNiG Superliga mężczyzn: Orlen Wisła czwarty raz wraca do gry

Piłka ręczna
PGNiG Superliga mężczyzn: Orlen Wisła czwarty raz wraca do gry
fot. Cyfrasport
Michał Daszek

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock po raz czwarty w tym sezonie rozpoczęli przygotowania do rozgrywek. Na 10 listopada na godz. 18.00 wyznaczony został termin meczu 8. kolejki z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Orlen Wisła po przerwie spowodowanej kwarantanną wznowiła treningi. W poniedziałkowych zajęciach wzięło udział dziesięciu zawodników pierwszego zespołu, do których dołączyło kilku graczy Orlen Wisły II Płock.

 

Pierwszy trening z drużyną odbył Leo Dutra, który w piątek oficjalnie został potwierdzony, jako nowy gracz Wisły.

 

Pierwszą grupą, która nie wznowiła jeszcze treningów to gracze, którzy wciąż przebywają w izolacji na skutek zakażenia koronawirusem. Po przeprowadzeniu testów grono to powiększył jeszcze jeden zawodnik, co daje łącznie grupę czterech osób.

 

W zajęciach nie wzięli udziału także zawodnicy przebywający na zgrupowaniach swoich reprezentacji: Adam Morawski, Michał Daszek i Przemysław Krajewski oraz Węgrzy Zoltan Szita i Zoran Ilic.

 

Ale płocczanie mają jeszcze do rozegrania cztery zaległe pojedynki krajowej ligi oraz mecz Ligi Europy z Vardarem Skopje, odwołany z powodu zakażenia koronawirusem rywali.

 

Tymczasem kalendarz meczów w tym sezonie właściwie nie przewiduje wolnych terminów. Kiedy nie gra krajowa liga, wtedy walczą o punkty zespoły w rozgrywkach europejskich, a do tego doszły jeszcze przerwy na reprezentację.

 

Zobacz także: Brazylijski rozgrywający w Orlen Wiśle Płock

 

Orlen Wisła po okresie przygotowawczym już trzy razy rozpoczynała sezon. Po odwołanym w sierpniu finale Pucharu Polski, przerwie na kwarantannę zawodników i ponownym odwołaniu meczów Pucharu Polski i dwóch spotkań ligowych z powodu zakażenia zawodników drużyn rywali, zawodnicy Orlen Wisły po miesiącu przerwy wreszcie zagrali jeden pojedynek Ligi Europy z Fivers Wiedeń.

 

A potem znów była kwarantanna, najpierw z powodu pozytywnych wyników testów rywali Orlen Wisły, także piłkarzy zespołu Vardar Skopje, z którymi podopieczni trenera Xavi Sabate mieli się zmierzyć w Lidze Europy, potem również płockiej drużyny.

 

Po raz czwarty Orlen Wisła ma szansę wrócić do gry 10 listopada, walcząc o punkty w swojej hali z Piotrkowianinem, a 14 listopada zmierzyć się z Chrobrym w Głogowie, przygotowując się do meczu z Czechowskimi Niedźwiedziami, który został zaplanowany na 17 listopada.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie