PKO BP Ekstraklasa: Kolejne zakażenia w Piaście

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Kolejne zakażenia w Piaście
fot. Cyfrasport
Sześciu kolejnych członków drużyny i sztabu szkoleniowego ekstraklasowego Piasta Gliwice jest zakażonych koronawirusem.

Sześciu kolejnych członków drużyny i sztabu szkoleniowego ekstraklasowego Piasta Gliwice jest zakażonych koronawirusem. Kilka dni wcześniej pozytywne wyniki testów miało trzech piłkarzy tego klubu.

Z powodu zakażeń odwołany został zaplanowany na minioną sobotę wyjazdowy mecz Piasta 1/16 finału Pucharu Polski ze Stalą Mielec. Gliwicki klub wystąpił też o przełożenie najbliższego spotkania z Górnikiem Zabrze w ekstraklasie, które ma zostać rozegrane 8 listopada.

 

„Osoby z dodatnim wynikiem zostały odizolowane i przebywają na kwarantannie. Klub wdrożył wszystkie niezbędne procedury, zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach. W tym tygodniu zostanie przeprowadzona kolejna seria badań u pozostałych osób z zespołu” – wyjaśnił rzecznik Piasta Karol Młot.

 

Zobacz także: PKO BP Ekstraklasa: 19 kolejnych przypadków koronawirusa w Wiśle Płock

 

Przypomniał, że łącznie pozytywne wyniki testów miało dziewięć osób, jest też grupa pozostająca na kwarantannie, po kontakcie z zakażonymi.

 

Piast poprzedni sezon zakończył zdobyciem trzeciego miejsca, obecnie po ośmiu kolejkach zdobył dwa punkty i zamyka tabelę. W połowie września, przed spotkaniem eliminacji Ligi Europy z austriackim TSV Hartberg, w Piaście zdiagnozowano zakażenie u pierwszych dwóch osób. Jedną z nich był trener Waldemar Fornalik, który do pracy wrócił podczas ligowego meczu z Lechem Poznań, przegranego przez gliwiczan na własnym stadionie 1:4. Potem jeszcze cztery testy okazały się pozytywne.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze