Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków w końcu wygrała!

Wisła Kraków pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1 w meczu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Luis Fernandez. To pierwsze ligowe zwycięstwo "Białej Gwiazdy" od 20 sierpnia!

Mecz zaczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w 13. minucie Zagłębie wyszło na prowadzenie za sprawą Szymona Pawłowskiego. Skrzydłowy sprytnie odskoczył od obrońców i od razu oddał strzał, który wylądował w siatce. Wisła wyrównała tuż przed przerwą, a do siatki trafił Luis Fernandez.

Ten sam zawodnik błysnął również w drugiej połowie, kiedy to wykorzystał ładne dogranie Angela Rodado i płaskim strzałem pokonał Michała Gliwę. Wynik do ostatniej minuty już się nie zmienił. Zagłębie przegrało z Wisłą 1:2.

"Biała Gwiazda" czekała na ligowe zwycięstwo od 20 sierpnia, kiedy to ograła u siebie Skrę Częstochowa. Od tego czasu nie udało się jej wygrać ośmiu kolejnych spotkań.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Pawłowski 13 - Fernandez 39, 54

Zagłębie Sosnowiec: Michał Gliwa - Filip Borowski, Vedran Dalić, Ołeksij Bykow (78. Antoni Kulawiak), Dawid Gojny - Wojciech Szumilas, Dominik Jończy, Michał Masłowski (64. Patryk Bryła), Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski (64. Tymoteusz Klupś) - Szymon Sobczak (78. Marek Fabry)

Wisła Kraków: Kamil Broda - Dawid Szot, Kacper Skrobański, Joseph Colley, Bartosz Jaroch - Bartosz Talar (69. Mateusz Młyński), Vullnet Basha (85. Kacper Duda), Ivan Jelić Balta, Luis Fernandez (90. Krystian Wachowiak), Dor Hugi (85. Michał Żyro) - Angel Rodado

Żółte kartki: Bykow, Bryła - Szot