EBL: Zastal Enea BC Zielona Góra zmiótł z parkietu Asseco Arkę Gdynia

Zastal nie dał Arce najmniejszych szans

Zastal Enea BC Zielona Góra wygrała z Asseco Arką Gdynia 104:58 (21:15, 28:8, 31:10, 24:25) w pierwszym meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi. Przewaga gospodarzy była przytłaczająca, w ostatniej kwarcie pozwolili więc sobie na zwolnienie tempa. Najlepszym strzelcem Zastalu był Janis Berzins z 19 punktami i trzema zbiórkami. Mikołaj Witliński zdobył 19 punktów i zaliczył cztery zbiórki dla gości.

Zespół trenera Żana Tabaka wszedł ofensywnie w to spotkanie, a po "trójce" Gabriela Lundberga prowadził 10:4. Goście, osłabieni brakiem Krzysztofa Szubargi, starali się być blisko i po rzutach wolnych Przemysława Żołnierewicza przegrywali tylko punktem. Zielonogórzanie kontrolowali jednak sytuację i głównie dzięki Rolandsowi Freimanisowi oraz Krisowi Richardowi prowadzili po 10 minutach 21:15.

W drugiej kwarcie Zastal Enea włączył piąty bieg w ofensywie. Berzins i Lundberg byli nie do zatrzymania, a Asseco Arka nie potrafiła znaleźć na to odpowiedzi. W końcówce tej części meczu zanotowali serię 12:0 i po akcji Geoffreya Groselle’a wygrywali już 49:23.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nadal nie potrafił znaleźć sposobu na przejście solidnej defensywy rywali. Gospodarze z kolei ciągle pokazywali rewelacyjną formę. Po zagraniu Łukasza Koszarka mieli aż 40 punktów przewagi. Po 30 minutach było 80:33.

Ostatnia część meczu niczego nie zmieniała, a trenerzy korzystali z większości zawodników na ławce rezerwowych. Zastal Enea zwyciężył aż 104:58.

Zastal Enea BC Zielona Góra - Asseco Arka Gdynia 104:58 (21:15, 28:8, 31:10, 24:25)

Zastal Enea BC Zielona Góra: Janis Berzins 19, Geoffrey Groselle 14, Gabriel Iffe Lundberg 13, Kris Richard 11, Marcel Ponitka 10, Cecil Williams 9, Filip Put 9, Rolands Freimanis 9, Łukasz Koszarek 8, Kacper Porada 2, Kacper Traczyk 0.

Asseco Arka Gdynia: Mikołaj Witliński 19, Przemysław Żołnierewicz 10, Wojciech Czerlonko 7, Michał Pluta 6, Igor Wadowski 5, Marcin Malczyk 3, Bartłomiej Wołoszyn 2, Adam Hrycaniuk 2, Maciej Marcinkowski 2, Filip Dylewicz 2, Mateusz Kaszowski 0.