EBL: Szóste zwycięstwo Śląska Wrocław

6-0 - to bilans WKS Śląska w Energa Basket Lidze! Wrocławianie tym razem pokonali Twarde Pierniki Toruń 79:74.

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż to WKS Śląsk m. in. dzięki akcjom Aleksandra Dziewy był trochę lepszy. Po jego późniejszym wsadzie gospodarze mieli sześć punktów przewagi. Na parkiecie pojawił się Łukasz Kolenda, a gra gospodarzy wyglądała jeszcze bardziej efektownie. M. in. dzięki zagraniu Arcioma Parachouskiego po 10 minutach było 26:13. Drugą część meczu Twarde Pierniki rozpoczęły od serii 8:0 i po trójce debiutującego Sterlinga Gibbsa przegrywali już tylko pięcioma punktami. Zespół trenera Andreja Urlepa musiał budować przewagę od początku, a znacznie pomagali w tym Conor Morgan oraz Jeremiah Martin. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:35, bo straty zmniejszał jeszcze Gibbs.

Trzecia kwarta układała się po myśli WKS Śląska. W pewnym momencie zanotował serię 12:0 i po trójce Conora Morgana miał 15 punktów przewagi. Różnicę ponownie niwelował Gibbs, ale gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie m. in. dzięki akcji Łukasza Kolendy po 30 minutach było 65:52. Ekipa trenera Milosa Mitrovicia nie poddawała się w kolejnej części gry. Po zagraniu Stefana Kenicia przegrywał już ponownie tylko pięcioma punktami. Sytuację opanowali jednak Dziewa, Kolenda oraz Martin. Jak się okazało - tylko na chwilę, bo przyjezdni po serii 8:0 zbliżyli się jeszcze na trzy punkty. Kluczowa okazała się trójka Łukasza Kolendy. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 79:74.

Najlepszym graczem gospodarzy był Aleksander Dziewa z 15 punktami i 12 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Sterling Gibbs z 20 punktami i 3 asystami.

Śląsk Wrocław – Twarde Pierniki Toruń 79:74 (26:13, 15:22, 24:17, 14:22).

Śląsk Wrocław: Conor Morgan 16, Jeremiah Martin 16, Aleksander Dziewa 15, Łukasz Kolenda 15, Jakub Nizioł 10, Daniel Gołębiowski 5, Arciom Parachouski 2, Mikołaj Adamczak 0, Aleksander Wiśniewski 0;

Twarde Pierniki Toruń: Sterling Gibbs 20, Bartosz Diduszko 17, Stefan Kenic 13, Aaron Cel 12, Joey Brunk 7, Wojciech Tomaszewski 3, Marcus Burk 2, Szymon Janczak 0, Kacper Gordon 0.

Śląsk Wrocław – Twarde Pierniki Toruń 79:74. Skrót meczu