EBL: Kluczowa trzecia kwarta BM Stali Ostrów Wlkp. Świetny występ Damiana Kuliga

BM Stal Ostrów Wielkopolski, głównie dzięki rewelacyjnej trzeciej kwarcie, pokonała Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 103:80. Do kolejnego zwycięstwa w Energa Basket Lidze zespół trenera Andrzeja Urbana poprowadził Damian Kulig, który zdobył 28 punktów.

Kulig rozpoczął to spotkanie od kolejnych dziewięciu punktów, a jego zespół prowadził już nawet pięcioma. Goście nie zamierzali się jednak poddawać - dzięki trafieniom Nicka Muszynskiego i Eddy’ego Polanco zdobywali przewagę! Po późniejszej kontrze Mike’a Smitha uciekali na sześć punktów. Po 10 minutach było 17:21. Zaraz na początku drugiej kwarty sytuację ponownie zmieniał Damian Kulig. Mecz długo był niezwykle wyrównany, ale po późniejszych zagraniach Nemanji Djurisicia oraz debiutującego Scottiego Reynoldsa przewaga BM Stali wynosiła osiem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:40.

Trzecią kwartę drużyna trenera Andrzeja Urbana rozpoczęła od świetnej serii 15:0! Dzięki temu kontrolowała już wydarzenia na parkiecie. Dopiero po blisko pięciu minutach przełamał to Mike Smith. Po późniejszych akcjach Załuckiego oraz Kuliga przewaga ostrowian wynosiła nawet 23 punkty. Enea Abramczyk Astoria w tym fragmencie nie potrafiła nawiązać rywalizacji, a po 30 minutach było 73:50. Ostatnia kwarta tak naprawdę niewiele zmieniała. Ciągle świetny był Kulig, swoje minuty wykorzystywał Załucki, a swoje akcje kończył też Skele. Ostatecznie BM Stal wygrała 103:80.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 103:80 (17:21, 29:19, 27:10, 30:30)

BM Stal Ostrów Wlkp.: Damian Kulig 28, Nemanja Djurisic 14, Aleksander Załucki 14, Aigars Skele 12, Adonis Thomas 11, Scott Reynolds 11, Jakub Garbacz 10, Filip Siewruk 3, Krzysztof Rozpędowski 0, Bartosz Rachwalski 0, Jacek Rutecki 0.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Eddy Polanco 16, Michał Pluta 15, Mike Smith 13, Michał Kołodziej 11, Nick Muszynski 7, Aleksander Lewandowski 6, Nathan Cayo 4, Ben Simons 3, Piotr Wińkowski 3, Igor Wadowski 2, Jakub Stupnicki 0, Jakub Ulczyński 0