TAURON Liga: Dobra passa Grot Budowlanych trwa! Łodzianki pokonały Radomkę

Dobra passa Grot Budowlanych trwa! Łodzianki pokonały Radomkę .

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź nie zwalniają tempa! W zaległym meczu 3. kolejki Tauron Ligi wygrały z E.LECLERC Moya Radomką Radom 3:1 i tym samym zanotowały piąte zwycięstwo z rzędu. Najlepszą zawodniczką spotkania została Veronica Jones-Perry.

Spotkanie między Budowlanymi a Radomką rozpoczęło się od walki punkt za punkt (7:7). Chwilę później przyjezdne „stanęły”, a podopieczne Błażeja Krzyształowicza przejęły inicjatywę (12:9). Dominowały przede wszystkim w bloku i w ataku, dzięki czemu doprowadziły do znaczącej przewagi (17:12). Zuzanna Górecka - liderka inauguracyjnego seta - skończyła kilka dobrych akcji, Monika Fedusio efektownym atakiem po prostej zdobyła 22 punkt, a Julia Nowicka swoim popisowym ciosem z drugiej piłki zakończyła seta 25:14.

Na początku drugiej odsłony role się odwróciły i to radomianki zaczęły dyktować warunki (10:7). Przyjezdne wyszły na kilkupunktową przewagę, po czym gospodynie włączyły drugi bieg i dogoniły rywalki. Dalej oba zespoły kontynuowały wyrównaną walkę (15:15, 17:17, 18:18). W drugiej połowie, siatkarki po obu stronach siatki zapewniły kibicom pokaz widowiskowych ciosów i obron. Z końcowej walki punkt za punkt zwycięsko wyszły radomianki (27:25).

Po wyrównanym początku trzeciej partii Grot zaczął wychodzić na prowadzenie. Przy zagrywce Góreckiej siatkarki z Łodzi odskoczyły na trzy punkty, co jak się później okazało było motorem napędowym na dalszy przebieg seta (14:6). Nakręcone gospodynie brylowały w ataku i w zagrywce, dominując rywalki w Sport Arenie (25:17).

Czwarta odsłona była odbiciem lustrzanym drugiej. Rywalizacja przebiegła na pograniczu remisu i dopiero w decydującej fazie seta przyjezdne wysunęły się na kilkupunktową przewagę. Ostatecznie wygrały 25:21.

W tie-breaku zawodniczki obu zespołów walczyły jak lwice o każdy punkt. Po tym, jak Radomka wyszła na prowadzenie (12:9), nastąpił zwrot akcji i to łodzianki wygrały decydującą partię 15:13.

Grot Budowlani Łódź - E.LECLERC Moya Radomka Radom 3:2 (25:14, 25:27, 25:17, 21:25, 15:13)

Grot: Monika Fedusio, Veronica Jones-Perry, Małgorzata Lisiak, Kornelia Moskwa, Julia Nowicka, Maria Stenzel (L) oraz Oliwia Michalak, Anna Lewandowska, Ewelina Tobiasz, Justyna Kędziora, Paulina Damaske.

Radomka: Janisa Johnson, Bruna Marques, Justyna Łukasik, Iza Bałucka, Julia Twardowska, Katarzyna Skorupa, Agata Witkowska (L) oraz Klaudia Laskowska, Julita Molenda, Andrea Picussa, Renata Biała, Paulina Zaborowska, Sandra Szczygioł.

MVP: Veronica Jones-Perry