Ważna decyzja ws. włoskiej siatkówki. Jest oficjalny komunikat

Siatkówka
Ważna decyzja ws. włoskiej siatkówki. Jest oficjalny komunikat
fot. PAP
Ważna decyzja ws. włoskiej siatkówki. Jest oficjalny komunikat

Włoska federacja siatkarska (FIPAV) zawiesiła do końca roku większość krajowych rozgrywek z powodu dużego przyrostu zakażeń Covid-19 i wprowadzanych przez tamtejszy rząd obostrzeń. Wyjątek stanowią ekstraklasa kobiet i mężczyzn, za których organizację odpowiada odrębna spółka.

Jak zaznaczono w komunikacie FIPAV, nadal mogą odbywać się treningi, o ile będą przestrzegane przepisy krajowe oraz lokalne.

 

„Decyzja obowiązuje do końca roku. Wznowienie rywalizacji powinno nastąpić w styczniu, z uwzględnieniem koniecznych zmian w systemie rozgrywek” – zastrzeżono.

 

O zawieszenie na taki sam okres zmagań we włoskiej ekstraklasie siatkarskiej apelowała niedawno prezes słynnego zespołu Leo Shoes Modena Catia Pedrini.

Zobacz także: Itas Trentino - Leo Shoes Modena. Hit przełożony z powodu koronawirusa

 

Na razie w męskiej Serie A tylko kilka meczów zostało przełożonych z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z przepisami spotkanie może się odbyć, jeśli w drużynie są maksymalnie trzy przypadki. Przy czym pozostali członkowie zespołu muszą potem przejść testy i jeśli te dadzą wynik negatywny, to wtedy dopiero zostaną dopuszczeni do gry.

 

Najbardziej dotknięta Covid-19 w męskiej ekstraklasie w Italii jest obecnie Sir Safety Conad Perugia. W klubie, w którym występuje reprezentant Polski Wilfredo Leon, a trenerem jest prowadzący biało-czerwonych Vital Heynen, stwierdzono aż 12 przypadków zakażenia. Nazwisk chorych nie upubliczniono.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie