W piątek kolejny Otylia Swim Cup. "Bezpieczeństwo przede wszystkim"

Inne
W piątek kolejny Otylia Swim Cup. "Bezpieczeństwo przede wszystkim"
fot. Materiały prasowe
"Bezpieczeństwo przede wszystkim" - to hasło kolejnego Otylia Swim Cup

- Bezpieczeństwo przede wszystkim. Dajemy młodym pływakom szansę rywalizacji, ale przy maksymalnych obostrzeniach, bo najważniejsze jest zdrowie - mówi Otylia Jędrzejczak. W piątek w Szczecinie odbędą się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z całej Polski w ramach cyklu Otylia Swim Cup. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną będą oczywiście inne niż wszystkie, ale na pewno dadzą młodym pływakom radość i namiastkę normalności.

Każdego roku zawody z cyklu Otylia Swim Cup biły rekordy popularności wśród młodych zawodników, a choćby w grudniu w Szczecinie o medale rywalizowało dziewięćset dzieci. Tym razem lista uczestników będzie sporo krótsza. Inne, wręcz wyjątkowe, będą medale, na których znajdzie się m.in. wizerunek mistrzyni z maseczką na twarzy.


- Każda okazja, by przypominać o zasadach bezpieczeństwa jest dobra, a taki medal z pewnością będzie zawsze przypominał o tym trudnym czasie. Zdecydowaliśmy się, żeby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, do rozegrania zawodów w dwóch blokach – porannym i popołudniowym. Dzięki temu spore grupy dzieci w ogóle nie spotkają się ze sobą i zachowanie zasady dystansu społecznego będzie łatwiejsze - mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Limit miejsc na Otylia Swim Tour wyczerpany w 20 minut


Mistrzyni olimpijska z Aten dwukrotnie w tym roku mocno zaangażowała się, by - oczywiście przy zachowanych obostrzeniach - pływacy mogli trenować i brać udział w zawodach.

 

- Dla naszego sportu było to konieczne, by mógł przetrwać. Treningu pływackiego nie da się zastąpić żadnym innym, a straty wśród pływackich talentów byłyby niepowetowane - dodaje Jędrzejczak.

 

Otylia Swim Cup każdego roku była jedną z największych imprez pływackich dla dzieci w Polsce. W tym roku oczywiście też tak będzie, choć przy znacznie niższej frekwencji, niż w poprzednich latach.

 

- Organizujemy te zawody po to, by dać młodym zawodnikom motywację i możliwość rywalizacji na perfekcyjnie zorganizowanych zawodach - wyjaśnia mistrzyni olimpijska z Aten.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michael Phelps ma podobiznę… w polu kukurydzy


Była znakomita pływaczka jak zwykle będzie przyglądać się młodym pływakom, którzy brali udział w Otylia Swim Cup w poprzednich latach. 

 

- W ramach mojej fundacji przyglądamy się rozwojowi najzdolniejszych zawodników oraz staramy się wyłapywać nowe talenty, by umożliwić im lepszy rozwój - mówi Otylia Jędrzejczak.

 

W imprezie mogą wziąć udział zawodnicy w wieku 8-13 lat, zrzeszeni w klubach Polskiego Związku Pływackiego. Imprezie towarzyszyć będą atrakcje, organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. markę Grześki i firmę CityMotors Gdańsk. Oczywiście na młodych pływaków czekają też atrakcyjne pakiety startowe. Otylia Swim Cup, który odbędzie się w szczecińskiej Floating Arenie w godzinach 10:00 - 19:00, współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu oraz miasto Szczecin.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie