Media: Australijscy pływacy mogą stracić brązowe medale igrzysk w Londynie

Inne
Media: Australijscy pływacy mogą stracić brązowe medale igrzysk w Londynie
fot. PAP/EPA
Według miejscowych mediów, Brenton Rickard uzyskał pozytywny wynik testu na obecność zakazanej substancji.

Sześciu australijskich pływaków może stracić brązowe medale igrzysk w Londynie (2012) w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Według miejscowych mediów, Brenton Rickard uzyskał pozytywny wynik testu na obecność zakazanej substancji. Startował on tylko w eliminacjach.

Ponowna analiza próbki Rickarda sprzed ośmiu lat wykazała - jak zaznaczyli jego prawnicy - „niezwykle małe stężenie” Furosemidu, zakazanego środka maskującego.

 

W „The Age” został opublikowany e-mail od 37-letniego dziś Rickarda do byłych kolegów z drużyny. Obecną sytuację nazwał swoim „najgorszym koszmarem”. W liście przekazał, że tydzień przed badaniem w 2012 roku przyjął dostępne bez recepty leki, które mogły zawierać lek moczopędny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Limit miejsc na Otylia Swim Tour wyczerpany w 20 minut

 

Rickard zapowiedział, że ewentualna dyskwalifikacja australijskiej sztafety byłaby rażąco niesprawiedliwa. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie pływałem w finale”. Poza tym dodał, że o werdykcie nie powinien decydować Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS), ponieważ „nie jest stroną w postępowaniu".

 

Rickard popłynął w wyścigu ćwierćfinałowym 4x100 m st. zm. Na IO 2012 z takimi zawodnikami, jak Hayden Stoeckel, Matthew Targett, Tommaso D'Orsogna. Później Christian Sprenger zastąpił Rickarda, a w finale wystąpił James Magnussen w miejsce D'Orsogny.

 

Triumfowali Amerykanie (Matthew Grevers, Brendan Hansen, Michael Phelps, Nathan Adrian), przed Japończykami (Ryosuke Irie, Kosuke Kitajima, Takeshi Matsuda, Takuro Fujii) oraz Australijczykami.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie