GP w pływaniu: Majerski i Fiedkiewicz najlepsi w Łodzi

Inne
GP w pływaniu: Majerski i Fiedkiewicz najlepsi w Łodzi
fot. PAP
Jakub Majerski.

Jakub Majerski (AZS AWF Katowice) i Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław) zajęli pierwsze miejsca w końcowej klasyfikacji zawodów pływackich Arena Grand Prix Polski w Łodzi. W poniedziałek w tym mieście rozpocznie się kolejne zgrupowanie reprezentacji kraju.

20-letni Majerski w Łodzi okazał się bezkonkurencyjny na 100 i 200 metrów stylem motylkowym oraz był drugi na 200 m st. dowolnym. Pływak z Katowic w klasyfikacji generalnej wyprzedził Jana Kałusowskiego (Trójka Łódź) i Tomasza Polewkę (AZS AWF Katowice).

 

Wśród kobiet triumfowała Fiedkiewicz. 19-letnia sprinterka Juvenii Wrocław zwyciężyła na 50 i 100 metrów st. dowolnym oraz 50 m st. motylkowym. Na drugim miejscu została sklasyfikowana jej klubowa koleżanka Karolina Naziębło, a na trzecim Paulina Peda (AZS AWF Katowice).

 

ZOBACZ TAKŻE: Limit miejsc na Otylia Swim Tour wyczerpany w 20 minut

 

Ponad 300 zawodników z 70 klubów od soboty rywalizowało na 25-metrowym basenie w akademickim kompleksie Zatoka Sportu. Wśród nich nie było m.in. Radosława Kawęckiega, Kacpra Majchrzaka i Alicji Tchórz, którzy biorą udział w International Swimming League w Budapeszcie. Do zmagań w Grand Prix po trzech latach wrócił za to Paweł Korzeniowski (Grupa 5Styl Warszawa). Złoty medalista mistrzostw świata i Europy był m.in. drugi na 100 m st. motylkowym.

 

Na inaugurację cyklu w Oświęcimiu triumfowali Aleksandra Polańska (GOS Raszyn) i Kacper Stokowski (G-8 Bielany Warszawa). Następną rundę GP zaplanowano w Poznaniu w dniach 21-22 listopada. Natomiast od poniedziałku reprezentacja kraju rozpocznie kolejne w tym roku zgrupowanie w Łodzi. Trener Robert Brus powołał na nie 17 zawodników i zawodniczek.

 

Klasyfikacja końcowa GP w Łodzi:

kobiety:
1. Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław) 2516 pkt
2. Karolina Naziębło (Juvenia Wrocław)  2476
3. Paulina Peda (AZS AWF Katowice)    2430

mężczyźni:
1. Jakub Majerski (AZS AWF Katowice)   2520
2. Jan Kałusowski (Trójka Łódź)      2489
3. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)   2453
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Szalony zjazd pionowym żlebem

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie