Irena Szewińska nominowana do tytułu "Legendy 75-lecia Athletics Weekly"

Inne
Irena Szewińska nominowana do tytułu "Legendy 75-lecia Athletics Weekly"
fot. Cyfrasport
Irena Szewińska jest siedmiokrotną medalistką olimpijską

Irena Szewińska znalazła się wśród pięciu lekkoatletek nominowanych do tytułu "Legendy 75-lecia" przez obchodzący w tym roku jubileusz magazyn "Athletics Weekly". Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w grudniu.

Oprócz zmarłej w 2018 roku polskiej siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej, w finałowej piątce wśród kobiet znalazły się: czterokrotna złota medalistka igrzysk w Londynie w 1948 roku Holenderka Fanny Blankers-Koen, jamajska sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce, która sześć razy stała na olimpijskim podium, rekordzistka globu w siedmioboju Amerykanka Jackie Joyner-Kersey oraz trzykrotna mistrzyni olimpijska i pięciokrotna świata na długich dystansach Tirunesh Dibaba z Etiopii.

 

Wśród mężczyzn w finałowej piątce są: czeski biegacz Emil Zatopek, jamajski sprinter Usain Bolt, etiopski długodystansowiec Haile Gebrselassie, utytułowany płotkarz amerykański Edwin Moses oraz czterokrotny mistrz olimpijski w rzucie dyskiem Al Oerter.

 

ZOBACZ TAKŻE: Żywa legenda lekkoatletyki doczeka się pomnika

 

W grudniu, oprócz wyboru "Legend 75-lecia" brytyjskiego magazynu, jego dziennikarze przyznają doroczne laury.

 

Wśród nominowanych są m.in. ugandyjscy biegacze Joshua Cheptegei, który ustanowił trzy rekordy świata, oraz mistrz świata w półmaratonie z Gdyni Jacob Kiplimo, a także rekordzista świata w skoku o tyczce Szwed Armand Duplantis.

 

W gronie kobiet w ogóle nie ma przedstawicielek konkurencji technicznych, a w finałowej piątce są m.in. holenderska płotkarka Femke Bol oraz specjalizujące się w dłuższych dystansach jej rodaczka Sifan Hassan, Kenijka Faith Kipyegon czy inna biegaczka z tego kraju Brigid Kosgei.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie