Magazyn MLS. Transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl

Kacper Przybyłko awansował do fazy play-off konfederacji wschodniej

W minionej kolejce Major League Soccer Polacy znów wybiegli na boiska w Stanach Zjednoczonych. Tym razem bez gola skończyli Adam Buksa i Kacper Przybyłko, którzy zmierzyli się w bezpośrednim meczu. Po spotkaniu w dużo lepszym nastroju był Przybyłko. Jego Philadelphia Union wygrała mecz (2:0) i cały sezon zasadniczy. Z dobrej strony pokazał się Przemysław Frankowski, który zdobył dwie bramki dla Chicago Fire. Transmisja Magazynu MLS w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

Szczególnie udany weekend ma za sobą Kacper Przybyłko. Polski napastnik co prawda nie zdobył gola w ostatnim meczu, ale dzięki zwycięstwu z New England Revolution wygrał konferencję wschodnią i zagra w fazie play-off o zwycięstwo w całych rozgrywkach. W minionej kolejce jego Philadelphia Union zmierzyła się z zespołem Adama Buksy. Polacy jednak nie wpisali się na listę strzelców. Przybyłko został zmieniony w 90. minucie, z kolei były gracz Pogoni Szczecin wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

Świetny występ w barwach Chicago Fire zanotował Przemysław Frankowski, który zdobył dwa gole przeciwko New York City (3:4). Jego zespół przegrał jednak z drużyną Ronny’ego Deili i nie zakwalifikował się do następnej rundy. Inny z Polaków Przemysław Tytoń zakończył rozgrywki konferencji wschodniej na ostatnim miejscu. Klub w którym gra – FC Cincinnati zdołał wygrać tylko 4 z 23 spotkań. Największym pechowcem końcówki sezonu wśród polskich graczy jest Jarosław Niezgoda, który zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go dłuższa przerwa od piłki.

Transmisja Magazynu MLS we wtorek o godz. 22:30 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.