Kadra Włoch bez zawodników Romy

Piłka nożna
Kadra Włoch bez zawodników Romy
fot. PAP
Kadra Włoch bez zawodników Romy

Trener reprezentacji Włoch Roberto Mancini z uwagi na pandemię Covid-19 musiał dokonać zmian w kadrze na trzy listopadowe mecze, w tym niedzielny Ligi Narodów z Polską. Na wniosek służb sanitarno-epidemiologicznych zgrupowanie musieli opuścić piłkarze AS Roma.

W sobotę opublikowano kadrę ekipy z Italii na środowy mecz towarzyski z Estonią oraz pojedynki LN z Polską i Bośnią i Hercegowiną (18 listopada). Na liście znalazło się aż 41 zawodników. Jak podano w środowym komunikacie, Mancini musiał zrezygnować z czterech piłkarzy Romy: Gianluki Manciniego, Leonardo Spinazzoli, Bryana Cristante i Lorenzo Pellegriniego.

 

W ich miejsce dodatkowo powołano zostali: Alessandro Bastoni (Inter Mediolan), Gian Marco Ferrari (US Sassuolo) i Mattia Zaccagni (Hellas Werona). Spotkanie z Biało-Czerwonymi, które miało się odbyć na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, zostało kilka tygodni temu przeniesione do Reggio Emilia. Rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.45.

 

Zobacz także. Kowalski: Ogramy Włochów i z Holandią zawalczymy o awans do finału Ligi Narodów?

 

Polska po czterech kolejkach rywalizacji w grupie A1 LN ma siedem punktów i o jeden wyprzedza Włochy, a o dwa Holandię. Tabelę zamykają pozostający bez zwycięstwa Bośniacy - 2 pkt.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze