Organizatorzy igrzysk w Tokio: Sportowcy bez dwutygodniowej kwarantanny

Inne
Organizatorzy igrzysk w Tokio: Sportowcy bez dwutygodniowej kwarantanny
fot. PAP
Olimpijczycy nie musieliby przebywać dwa tygodnie w izolacji.

Sportowcy i trenerzy, którzy latem 2021 roku przyjadą na igrzyska olimpijskie do Tokio, nie będą musieli przez dwa tygodnie przebywać w kwarantannie – poinformowali w czwartek organizatorzy.

Obecnie taka procedura obowiązuje obcokrajowców przyjeżdżających do Japonii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Jak przekazał szef komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio Toshiro Muto, olimpijczycy nie musieliby przebywać dwa tygodnie w izolacji, ale szczegóły wciąż wymagają dopracowania. Z pewnością konieczne byłyby testy na koronawirusa na 72 dni przed przylotem do japońskiej stolicy i przestrzeganie rygorystycznych wytycznych.

 

Organizatorzy liczą również, że na trybunach pojawią się zagraniczni kibice. Zapowiedzieli, że w najbliższych miesiącach opracują plan, który umożliwiłby im przyjazd na igrzyska. Podkreślono, że niemożliwe byłoby poddanie się dwutygodniowej kwarantannie przez fanów sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Inauguracja olimpijskiego centrum sportów wodnych

 

W Japonii odbywały się już wydarzenia sportowe z publicznością (baseball, gimnastyka), ale tylko miejscową.

 

Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach planuje trzydniową wizytę w Tokio w przyszłym tygodniu. Jednym z wielu jej tematów mają być środki zaradcze wobec koronawirusa.

 

W sprawie szczepionki na wirusa Bach nie ukrywa, że olimpijczycy nie powinni być szczepieni w pierwszej kolejności. „Pierwsze szczepionki są dla osób, które potrzebują tego, na przykład grupy wysokiego ryzyka” – zaznaczył szef MKOl, dodając, że chodzi o lekarzy, pielęgniarki i wszystkich, którzy ratują życie.

 

Przełożone na 2021 rok igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie