EBL: Arka Gdynia przegrała z PGE Spójnią. Popis Filipa Matczaka

EBL: Arka Gdynia przegrała z PGE Spójnią.

Asseco Arka Gdynia przegrała z PGE Spójnią Stargard 82:92 (21:17, 23:20, 26:33, 12:22) w meczu 13.kolejki Energa Basket Ligi. To był popisowy występ Filipa Matczaka. Najlepszy zawodnik gości zdobył 33 punkty, miał pięć zbiórek i pięć przechwytów. W ekipie gospodarzy wyróżnił się Krzysztof Szubarga z 24 punktami, pięcioma zbiórkami i czterema asystami. PGE Spójnia odniosłą trzecie z rzędu zwycięstwo z trenerem Maciejem Raczyńskim.

Na początku spotkania nieźle radzili sobie Adam Hrycaniuk i Przemysław Żołnierewicz, ale dzięki "trójkom" Baylee Steele’a utrzymywał się remis. Asseco Arka zaliczyła wtedy serię 9:0 i po "trójce" Szubargi uciekła rywalom. Sytuację PGE Spójni poprawił nieco Matczak, ale to gospodarze po 10 minutach byli lepsi - 21:17.

W drugiej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza błyskawicznie zdobył nawet 15 punktów przewagi po rzutach Szubargi i Bartłomieja Wołoszyna. Za odrabianie strat znowu wziął się Matczak, ale to gdynianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Zespół ze Stargardu się jednak nie poddawał, a efektownie grał Steele. Ostatecznie po pierwszej połowie było jednak 44:37.

Po rzucie Ricky’ego Tarranta na początku trzeciej kwarty przyjezdni zbliżyli się na cztery punkty, ale małą serią 8:0 odpowiedziała Asseco Arka. I ponownie mogła czuć się bezpiecznie. Matczak dwoił się i troił, ponownie zmniejszając różnicę. Po późniejszej dobitce Tarranta PGE Spójnia przegrywała już tylko dwoma punktami. Później Raymond Cowels dał nawet prowadzenie, ale "trójka" Szubargi oznaczała, że po 30 minutach był remis - po 70.

Czwarta część spotkania była niezwykle wyrównana i… nerwowa, bo obie drużyny miały problemy ze skutecznością. W końcówce niezwykle ważne akcje należały do Matczaka oraz Mateusza Kostrzewskiego. 45 sekund przed końcem stargardzianie prowadzili już siedmioma punktami. Tego już ekipa z Gdyni nie odrobiła.

Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 82:92 (21:17, 23:20, 26:33, 12:22)

Asseco Arka Gdynia: Krzysztof Szubarga 24, Przemysław Żołnierewicz 20, Adam Hrycaniuk 10, Bartłomiej Wołoszyn 9, Igor Wadowski 8, Filip Dylewicz 6, Marcin Malczyk 3, Mikołaj Witliński 2, Wojciech Czerlonko 0, Marcin Kowalczyk 0.

PGE Spójnia Stargard: Filip Matczak 33, Ricky Tarrant 16, Baylee Steele 15, Raymond Cowels Iii 12, Mateusz Kostrzewski 8, Omari Gudul 4, Tomasz Śnieg 4, Kacper Młynarski 0.