Crawford czy Brook?: “Urodzony mistrz” kontra “walka życia”. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
Crawford czy Brook?: “Urodzony mistrz” kontra “walka życia”. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Top Rank Boxing/Facebook
Terence Crawford i Kell Brook skrzyżują rękawice w walce wieczoru sobotniej Gali Top Rank.

Patrząc na notowania bukmacherów, ręka Buda Crawforda jest już uniesiona w górę, a mistrz świata dokłada do świetnej kariery 37 zwycięstwo, a może nawet 28 nokaut, tym razem nad Kellem Brookiem. Ale...to jest boks. Na godziny przed walką w Las Vegas, poczytajmy co myślą na temat dzisiejszego pojedynku w “MGM Convention Center” (na żywo w Polsat Sport) amerykańskie media.

“To naprawdę może być najtrudniejsza walka w karierze Crawforda. To prawda, że Brook ma najlepsze dni za sobą, ale Kell to ciągle naprawdę duży zawodmik jak na wagę półśrednią, dobry technicznie i taki, który będzie znacznie trudniejszy dla Crawforda niż poprzedni rywale. Brook nie przestraszy się Buda, ale czy rzeczywiście, zbijając wagę do półśredniej, zachowa wszystkie atuty? Nie spodziewam się, że Brook łatwo się podda, a pewnie na początku walki nie będzie brakowało akcji w których to on okaże się lepszy. Kell Brook pokazał, że potrafi wygrywać z dobrymi pięściarzami z wagi półśredniej, kiedy pokonał Shawna Portera, który ciągle pozostał znaczącą siłą tej kategorii wagowej. Przebieg walki? Pierwsze rozpoznawcze rundy Crawforda, który spokojnie przyjrzy się temu, co Brook jeszcze potrafi, ale kiedy podkręci tempo, skończy się na obijaniu Brooka, którego pewnie podda sędzia. To nie Brook jest słaby - to Crawford jest wybitny. Crawford TKO w jedenastej rundzie” - “Bad Left Hook”

 

ZOBACZ TAKŻE: Przed Crawford - Brook: Pitbull Bud i Kell wygrywa z depresją

 

“Jestem fanem Kella Brooka i nie mam zamiaru za to przepraszać. Cieszyłem się kiedy zdobył pas pokonując Portera, byłem pełen podziwu, kiedy zgodził się bić z Giennadijem Gołowkinem, wtedy królem wagi średniej i tylko on mógł pokazać jak dobry w wadze półśredniej jest Errol Spence Jr. Kell potrafi boksować, potrafi mocno bić, a co najważniejsze - jest twardzielem. Kiedy więc nadejdzie walka, będę mu kibicował - nawet nie chodzi o to, że Crawford musi przegrać, ale żeby Brook wyszedł na ring w pełnej formie i zmusił Buda to najwyższego wysiłku - co w tej kategorii wagowej zdarza mu się nieczęsto. Bo Crawford jest naprawdę taki dobry. Wygrał czternaście kolejnych walk w trzech kategoriach wagowych, nokautując jedenastu rywali. W tym siedmiu ostatnich, spędzając na ringu nie więcej niż osiem rund. Nawet będąc u szczytu kariery, Kell Brook tego nie potrafił. Dziś ma 34 lata, jest oddalony od tych najlepszych w karierze, o cztery lub więcej. Co to oznacza? To, że choć bardzo chciałbym powrotu dawnego “Special K”, pewnie skończy się na tym, że będę podziwiał mistrzostwo jego rywala, mając nadzieję, że Kell nie skończy na stole operacyjnym. Typ: Crawford, 10 runda KO” - “Bleacher Report”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przed walką Crawford - Brook: "Jestem tak mocny, że mogę przejść przez ścianę!"

 

“Jak Crawford może pokonać Brooka? Musi być sobą - znakomitym atletycznie pięściarzem, który jest jednym z najbardziej wszechstronnych w tym sporcie. Jak Brook może pokonać Crawforda? Musi mieć walkę życia, cofnąć czas i liczyć na to, że Crawford go nie docenia. Musi przeszkadzać w rozwijaniu akcji Crawfordowi, zakłócać jego ringowy rytm. Brook boksował z najlepszymi na świecie, ma sporo do udowodnienia po porażce w 2017 roku ze Spence Jr. Kiedy wspomina tamtą walkę, mówi “ Wygrywałem z nim, dopóki nie odniosłem ponownej kontuzji oka. Gdyby Spence walczył ze mną jeszcze raz, świat by się przekonał, kto jest lepszy”. Zobaczymy, jak Brook zniesie zejście do kategorii półśredniej, jak dobrze się będzie w niej czuł - to będzie decydujące. Gdyby to był rok 2015, tamta wersja “Special K”, to mówilibyśmy o niesamowitym zestawieniu dwóch mistrzów. Ale od tego czasu sporo się zdarzyło, a dzisiejszy Brook to trochę odporniejsza wersja Amira Khana, którego Crawford znokautował rok temu” - ESPN.

 

Transmisja Gali Top Rank z walką wieczoru Crawford - Brook w nocy z soboty na niedzielę od godz. 4.00 w Polsacie Sport.

Przemek Garczarczyk z Chicago, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze