PlusLiga: Szybkie zwycięstwo PGE Skry

Siatkarze PGE Skry wrócili do gry.

W meczu 13. kolejki PlusLigi MKS Będzin przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola wrócili do gry po miesiącu przerwy, ale zaprezentowali się bardzo dobrze i odnieśli zdecydowane zwycięstwo.

Bełchatowianie od początku pierwszego seta zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku (1:4, 4:8). Bardzo dobre przyjęcie przekładało się na skuteczność w ataku, a to z kolei na wynik, który kształtował się po myśli przyjezdnych (5:11, 11:17). W końcówce PGE Skra kontrolowała sytuację, a dwa ostatnie punkty dla tej drużyny zdobył Karol Kłos (17:25).

Na początku drugiej odsłony będzinianie dotrzymywali kroku rywalom (7:8). W środkowej części seta wynik rozjechał się jednak na ich niekorzyść (9:13). Goście nadal skutecznie prezentowali się w ataku, dołożyli kilka punktów zagrywką – asami popisali się Bartosz Filipiak (10:17) i Milan Katić (11:19). Pewnie zmierzali po zwycięstwo w tej partii. Piłkę setową atakiem w końcową linię wywalczył Katić (16:24), a wynik na 17:25 uderzeniem ze środka ustalił Kłos.

W trzeciej partii siatkarze z Bełchatowa nie zwalniali tempa. Mieli przewagę od początku (1:5), a w środkowej części seta różnica punktowa między obiema ekipami była już wyraźna (9:16). Trener Gogol wpuścił na plac kilku rezerwowych, a będzinianie wyczuli szansę i ruszyli do odrabiania strat. Po asie serwisowym Rafał Sobańskiego przewaga gości stopniała do trzech oczek (17:20), a gdy asem popisał się Rafał Faryna – do dwóch (20:22). Goście zdołali jednak utrzymać przewagę. Przestrzelona zagrywka rywali dała im piłkę setową (21:24), a atak Filipiaka zamknął to spotkanie (22:25).

Najwięcej punktów: Jose Ademar Santana (13) – MKS; Bartosz Filipiak (17), Mateusz Bieniek (11), Milad Ebadipour (11), Milan Katić (10) – PGE Skra. MVP: Kacper Piechocki.

MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)

MKS: Rafał Sobański, Tomasz Kalembka, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Artur Ratajczak, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Michał Godlewski, Łukasz Makowski, Dominik Teklak, Bartosz Gawryszewski, Kacper Bobrowski, Bartosz Schmidt. Trener: Jakub Bednaruk.

PGE Skra: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Bartosz Filipiak, Milan Katić, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Mihajlo Mitić, Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki. Trener: Michał Mieszko Gogol.