Magiera: Twierdza Rzeszów

Siatkówka
Magiera: Twierdza Rzeszów
Fot. Cyfrasport
Siatkarki Developresu wygrały dziewięć meczów z rzędu!

Fajne te nasze siatkarskie ligi. W każdej przerwie w wielu klubach potrafi się coś tam pozmieniać, nie zmienia się jedno, mianowicie zawsze jest jakiś dominator. U panów od jakiegoś czasu jest nim Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn Koźle, u pań długo rządziła siostra Zaksiarzy - Grupa Azoty Chemik Police. W tym sezonie rządzi jednak Developres SkyRes Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia wygrała w piątek dziewiąty mecz z rzędu i nie straciła dotąd choćby jednego punktu w rozgrywkach.

Seria jest naprawdę imponująca, ciekawe czy przerwie ją środowy mecz na wyjeździe z L'Eclerc Moyą Radomką. W Radomiu wszystkim drużynom gra się ciężko, co powinno być też swego rodzaju testem dojrzałości dla drużyny Stephane Antigi, który w perspektywie całego sezonu otworzył sobie kilka wariantów gry, bo od pierwszego meczu rotuje składem i daje pograć praktycznie wszystkim zawodniczkom.


Jedno zdanie a'propos szkoleniowca rzeszowskiej drużyny. Trzeba przyznać, że zespól ma jego rękę i boiskowy charakter przeniesiony pod siatkę praktycznie jeden do jednego. Widać to głównie w piłkach sytuacyjnych, kiedy trzeba się wykazać boiskowym cwaniactwem. A tutaj z kolei królową polowania jest Jelena Blagojević. Kapitan drużyny jak się patrzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga japońska i niesamowity Bartosz Kurek 


I na koniec jeszcze jedna rzecz, o którą obawiali się kilka lat temu wprowadzający Developres do Ligi Siatkówki Kobiet. Chodzi o kibiców i ich wsparcie. Jestem przekonany, że gdybyśmy żyli w normalnych czasach to Podpromie wypełniałoby się do ostatniego miejsca, tak jak to miało miejsce za najlepszych lat Asseco Resovii.

 

To wtedy głośno mówiło się o Twierdzy Rzeszów. Dzisiaj to też prawdziwa twierdza, siatkarki Developresu we własnej hali przegrały ostatni raz... rok temu. Było to dokładnie 25 listopada 2019 roku w meczu przeciwko Chemikowi Police.

Marek Magiera, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie