Gwiazdy z Hollywood nowymi właścicielami Wrexham!

Piłka nożna
Gwiazdy z Hollywood nowymi właścicielami Wrexham!
fot. PAP
Ryan Reynolds i Rob McElhenney kupili jeden z najstarszych klubów piłkarskich świata - walijski Wrexham.

Za dwa i pół miliona dolarów znani hollywoodzcy aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney kupili jeden z najstarszych klubów piłkarskich świata - walijski Wrexham. „To się dzieje naprawdę” - powiedział Kanadyjczyk Reynolds.

Zakup klubu, którego historia liczy 156 lat, występującego jednak od 2008 r. w piątej lidze angielskiej, poprzedziły rozmowy z kibicami. To bowiem fani są od 2011 r. właścicielami tej amatorskiej obecnie drużyny. 98 procent z nich zagłosowało za sprzedażą klubu aktorom z Hollywood.

 

Inwestorzy zza oceanu nakreślili plany rozwoju klubu nazywając zespół „śpiącym gigantem”. Jak zapowiedzieli aktorzy, w planach podniesienia wartości klubu jest… wykorzystanie nazwy i historii zespołu w produkcji filmowej.

 

„Powinniśmy myśleć o Wrexham tak jak kibic Man U myśli o Man U. Zaangażuj się w klub, zaangażuj się w budowanie społeczności” - powiedział do fanów McElhenney.

 

Dokumenty świadczące o sfinalizowaniu transakcji nowi właściciele mają zaprezentować w jednym z telewizyjnych show.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rekordowa liczba zakażonych koronawirusem w Premier League

 

O przejęciu Wrexham przez aktorski duet zrobiło się głośno we wrześniu. Wówczas zainteresowanie kupnem potwierdził oficjalnie Reynolds i przyznał, że czekał na to osiem lat.

 

"To trzeci z najstarszych klubów na tej planecie i nie wiemy, dlaczego nie może zyskać uznania na całym świecie. Naszą intencją jest stanie się częścią historii Wrexham, a nie uczynienie, by Wrexham stało się częścią naszej historii" - zapewniał Reynolds, znany m.in. z filmu "Deadpool", który już wcześniej miał kontakt ze światem piłki nożnej. Od 2016 roku jest jednym z udziałowców innego walijskiego klubu - Swansea City.

 

W latach 1972-1996 piłkarze Wrexham wystąpili w ośmiu edycjach europejskiego Pucharu Zdobywców Pucharu. Najdalej zaszli w sezonie 1975/76, kiedy to w drugiej rundzie wyeliminowali Stal Mielec (2:0 u siebie, 1:1 na wyjeździe), a odpadli w ćwierćfinale w dwumeczu z RSC Anderlecht (1:1 i 0:1).

 

Spektakularnym triumfem Wrexham było jednak pokonanie w 1992 roku w trzeciej rundzie Pucharu Anglii ówczesnego mistrza rozgrywek na wyspach - Arsenalu Londyn 2:1.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze