Nie żyje wybitny trener reprezentacji siatkarek Benedykt Krysik

Siatkówka
Nie żyje wybitny trener reprezentacji siatkarek Benedykt Krysik
fot. Polsat Sport
W wieku 92 lat zmarł były trener polskich siatkarek Benedykt Krysik

W wieku 92 lat zmarł były trener polskich siatkarek Benedykt Krysik. Był szkoleniowcem kadry narodowej w latach 1965-70.

Trener Benedykt Krysik był szkoleniowcem kadry narodowej kobiet w latach 1965 – 1970. Pod jego wodzą reprezentacja Polski zdobyła wicemistrzostwo Europy w roku 1967, a rok później medal brązowy Igrzysk Olimpijskich w Meksyku. 

 

– To były wspaniałe dziewczęta. Pracowite i zdyscyplinowane. Jeśli dzisiaj miałyby do dyspozycji takie zaplecze finansowe i sportowe, to niewykluczone, że zostałyby mistrzyniami olimpijskimi – mówił trener Benedykt Krysik podczas spotkania w Polskim Związku Piłki Siatkowej w roku 2013.

 

Po okresie pracy z kadrą Polski wybitny szkoleniowiec pracował z męskim zespołem Górnika Kazimierz (obecnie dzielnicy Sosnowca) i żeńską drużyną Kolejarza Katowice. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nagroda dla medalistek olimpijskich z 1964 i 1968 roku

 

W roku 1973 wyjechał do Holandii, gdzie przez cztery lata był selekcjonerem męskiej reprezentacji Pomarańczowych. Trener Benedykt Krysik zbudował podwaliny pod późniejsze sukcesy reprezentacji Kraju Tulipanów.

 

– Zjeździłem Holandię wzdłuż i wszerz poszukując wysokich i sprawnych chłopców. 80 tysięcy przejechanych kilometrów zaprocentowało po latach, kiedy to Holendrzy sięgali po największe zaszczyty – powiedział trener Krysik.

 

W roku 1984 szkoleniowiec wraz z żoną Lidią wyjechał do Szwecji. Zamieszkał tam na stałe i zajął się rodziną. 

 

Rodzinie i Najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

CM, PZPS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie