Fortuna 1 Liga: Pięć zakażeń w Stomilu Olsztyn

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Pięć zakażeń w Stomilu Olsztyn
fot. Cyfrasport
Badania przeprowadzone w drużynie potwierdziły u pięciu osób obecność koronawirusa.

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn poinformował w środę, że badania przeprowadzone w drużynie potwierdziły u pięciu osób obecność koronawirusa. "Zarażeni nie pojechali do Kielc na mecz z tamtejszą Koroną" - zaznaczono w komunikacie.

Komunikat dotyczący stanu zdrowia zawodników zamieszczono w środę na oficjalnej stronie klubu: "Informujemy, że trzech członków drużyny Stomilu Olsztyn zgłosiło objawy mogące sugerować zarażenie wirusem SARS-CoV-2. Przeprowadzone w drużynie badania potwierdziły obecność wirusa w pięciu przypadkach".

 

 

ZOBACZ TAKŹE: Fortuna 1 Liga: Pięć goli w Legnicy! Miedź przegrała z Bruk-Bet Termaliką

 

W komunikacie wskazano, że klub natychmiast poinformował komisję medyczną PZPN o wynikach pozytywnych. Zarażeni nie pojechali do Kielc na środowy mecz z tamtejszą Koroną i od momentu pojawienia się pierwszych objawów, sugerujących zakażenie, pozostają w izolacji.

 

"Zgodnie z wytycznymi PZPN, na bieżąco monitorujemy sytuację zdrowotną wszystkich zawodników, członków sztabu szkoleniowego i pracowników klubu oraz stosujemy się do wszystkich zaleceń" - zapewnił odpowiedzialny w klubie za organizację i bezpieczeństwo Michał Czerkawski.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gruzja - Grecja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie