Liga Narodów: Polska - Holandia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

- Czeka nas mecz z rywalem, który pod względem stylu gry, wyszkolenia technicznego, zaawansowania taktycznego jest bardzo podobny, jak Włochy – powiedział trener polskich piłkarzy Jerzy Brzęczek przed środowym meczem Ligi Narodów z Holandią w Chorzowie. Relacja i wynik na żywo spotkania Polska - Holandia od godziny 20.45 na Polsatsport.pl.

Piłkarze reprezentacji Polski na zakończenie zmagań w grupie A1 Ligi Narodów podejmą reprezentację Holandii. Biało-Czerwoni zachowali niewielką szansę awansu do turnieju finałowego, ale przede wszystkim chcą zrehabilitować się za porażkę z Włochami 0:2.

 

Po niedzielnej przegranej zespół trenera Brzęczka spadł na trzecią pozycję w tabeli grupy A1 LN. Polacy nie stracili szansy na pierwsze miejsce i awans do turnieju finałowego. Muszą jednak w środę na Stadionie Śląskim w Chorzowie pokonać Holendrów, przy jednoczesnej wyjazdowej porażce Włochów z Bośnią i Hercegowiną.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Polska zagra z Holandią bez wiary w siebie". Holenderska prasa przed meczem Ligi Narodów

 

W wypowiedziach po meczu swojego rozgoryczenia takim stylem gry nie ukrywał m.in. Robert Lewandowski, co odbiło się szerokim echem. Kapitan reprezentacji narzeka na lekki uraz, ale w meczu z Holandią wystąpi. Po pauzie za kartki do składu reprezentacji wraca z kolei Mateusz Klich.

 

- Nie możemy się doczekać tego spotkania. Holendrzy zapowiadają, że przyjeżdżają po trzy punkty. To mnie nie dziwi, ale my też chcemy wygrać. Chcemy pokazać, że potrafimy lepiej grać niż z Włochami - zaznaczył Klich.

 

Murawa Stadionu Śląskiego przed środowym meczem została poddana intensywnym zabiegom pielęgnacyjnym. - Czasu było mało, ale zrobiliśmy wszystko, co możliwe – powiedział nadzorujący boisko greenkeeper Dariusz Kozielski.

 

Polscy piłkarze z 16 meczów w historii z kadrą Holandii wygrali tylko trzy, przy czym ostatnie 41 lat temu. Poza tym zanotowali sześć remisów i siedem porażek.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Holandia od godziny 20.45 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie