Nieudany debiut siatkarek DPD Legionovii w Pucharze CEV

Legionovia przegrała w swym debiucie w rozgrywkach Pucharu CEV.

W pierwszym spotkaniu 1/16 finału Pucharu CEV DPD Legionovia przegrała z drużyną Beziers Angels 0:3. To był debiut siatkarek z Legionowa w tych rozgrywkach. Mecz rewanżowy ma zostać rozegrany 25 listopada we Francji.

W środkowej części pierwszego seta drużyna z Francji osiągnęła wyraźną przewagę (12:17). Siatkarki Legionovii nie poddały się jednak i ruszyły do odrabiania strat. W końcówce dopięły swego, a blok na Yamili Nizetich dał im piłkę setową (24:23). Przyjezdne wyrównały i rozpoczęła się długa i zacięta rywalizacja na przewagi, w której obie strony miały w górze piłki na rozstrzygnięcie seta. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła ostatecznie ekipa Beziers Angels, a w ostatniej akcji Julie Oliveira Souza nie zdołała przebić się przez blok rywalek (27:29).

Druga partia toczyła się przy wyraźnej przewadze przyjezdnych, które szybko odskoczyły na kilka punktów (3:8, 4:10). Siatkarki z Legionowa znów musiały gonić wynik. W środkowej części seta odrobiły część strat, ale rywalki utrzymały punktowy dystans (12:16, 15:21). Nizetich atakiem z szóstej strefy wywalczyła piłkę setową, a błąd gospodyń w kolejnej akcji ustalił wynik na 17:25.

W trzeciej odsłonie nadal przeważały siatkarki Beziers Angels. Co prawda as serwisowy Shelly Stafford wlał nieco nadziei w serca kibiców Legionovii (9:11), ale po nim nokautującą punktową serią popisały się przyjezdne (9:19). Legionowianki nie radziły sobie w przyjęciu, zabrakło też siły ognia. Ekipa z Francji spokojnie dowiozła przewagę do końca. Dayana Segovia wywalczyła piłkę meczową, a w kolejnej akcji przyjezdne zamknęły to spotkanie punktowym blokiem (14:25).

Najwięcej punktów: Olivia Różański (14) – Legionovia; Paula Yamila Nizetich (17), Dayana Segovia (16), Malina Terrell (11), Yeisy Soto (10) – Beziers Angels. MVP: Malina Terrell.

DPD Legionovia Legionowo – Beziers Angels 0:3 (27:29, 17:25, 14:25)

DPD Legionovia: Alicja Grabka, Jessica Rivero, Julie Oliveira Souza, Shelly Stafford, Olivia Różański, Maja Tokarska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Zana Zdovc Sporer, Marta Matejko, Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba, Paulina Majkowska.

Beziers Angels: Yeisy Soto, August Raskie, Dayana Segovia, Paula Yamila Nizetich, Malina Terrell, Kazmiere Brown – Alexandra Rochelle (libero) oraz Sara Romati, Anais Robert.