Kibice nie zobaczyli na boisku Cristiano Ronaldo. "Emocjonalny niepokój" zostanie im zrekompensowany

Piłka nożna
Kibice nie zobaczyli na boisku Cristiano Ronaldo. "Emocjonalny niepokój" zostanie im zrekompensowany
fot. PAP
Koreański sąd nakazał organizatorom towarzyskiego meczu w Seulu wypłatę rekompensaty finansowej kibicom za to, że nie zobaczyli na boisku Cristiano Ronaldo.

Koreański sąd nakazał organizatorom towarzyskiego meczu w Seulu z udziałem Juventusu, ale bez słynnego piłkarza Ronaldo, choć jego występ był wcześniej anonsowany, wypłatę kibicom rekompensaty finansowej za to, że nie zobaczyli Portugalczyka na murawie.

Spotkanie towarzyskie odbyło się w Seulu w 2019 roku, a na mecz z udziałem Juventusu i drużyny złożonej z gwiazd koreańskiej K-League (3:3) przyszło 65 tysięcy widzów. Ronaldo obejrzał pojedynek z ławki rezerwowych. Wielotysięczny tłum skandował wielokrotnie jego nazwisko, domagając się wejścia słynnego piłkarza na boisko.

 

Organizatorzy mieli według sądu obowiązek dopilnowania, by Ronaldo pojawił się w tym towarzyskim pojedynku, z wyjątkiem sytuacji nagłej i nieprzewidywalnej - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjny transfer Milika? Pojawił się „nowy” kierunek

 

Sąd nakazał więc firmie The Fasta zwrot połowy ceny biletu oraz dodatkowo wypłatę 37 euro każdej ze 162 osób, które pozywały organizatora. Kibice, według orzeczenia, mieli ucierpieć z powodu „emocjonalnego niepokoju” związanego z nieobecnością gwiazdora.

 

The Fasta miała nalegać, by Ronaldo wyszedł na murawę, ale sztab medyczny Juventusu zadecydował inaczej.

 

Ceny biletów, które zostały sprzedane w mniej niż trzy minuty, wahały się od 22 do 301 euro.

 

Obecny wyrok wynika z orzeczenia Sądu Okręgowego w Incheon, który w lutym nakazał organizatorowi wypłatę 282 euro dwóm fanom, którzy oskarżyli go o fałszywą reklamę spotkania, w którym Ronaldo miał wziąć udział co najmniej przez 45 minut.

 

Zamieszanie wokół nieobecności Ronaldo ma nie tylko reperkusje sportowe. Mieszkańcy Korei Płd. wprowadzili do języka nowe wyrażenie: „zachować się jak Ronaldo” w odniesieniu do osoby, która nie dotrzymuje obietnicy. 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie