Premier League: Szantażystka Anthony'ego Martiala została skazana

Piłka nożna
Premier League: Szantażystka Anthony'ego Martiala została skazana
fot. PAP
Szantażystka Anthony'ego Martiala skazana na osiem miesięcy.

Kobieta oskarżona o próbę szantażowania piłkarza Manchesteru United i reprezentacji Francji Anthony'ego Martiala, z którym utrzymywała relacje za pośrednictwem sieci społecznościowych, została skazana w piątek przez sąd w Nancy na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu.

To więcej niż żądała prokuratura, która wnosiła o sześć miesięcy kary w zawieszeniu.

 

24-letni Martial nie był jedyną ofiarę skazanej. Podobnego czynu miała się dopuścić wobec koszykarza reprezentacji Francji. Jego nazwisko nie zostało ujawnione, ale wiadomo, że preferuje on zadośćuczynienie w postaci finansowej - dowiedziała się agencja AFP z nieoficjalnego źródła.

 

ZOBACZ TAKŻE: Premier League: Pep Guardiola przedłużył kontrakt z Manchesterem City

 

Martial złożył skargę na kobietę, przedstawiającą się na jednym z portali społecznościowych jako modelka podróżująca po świecie, w lipcu 2019 r. W rzeczywistości 30-latka nie była modelką, a bezrobotną pochodzącą z RPA, mieszkającą w pobliżu Nancy. Twierdziła, że pozostawała w kontakcie mailowo-smsowym z piłkarzem między 2018 i 2019 r. Gdy piłkarz wysłał jej informację, która miała kończyć ich wirtualną znajomość, zaczęła go szantażować. "Mam dużo kompromitujących zdjęć, albo płacisz, albo wrzucam wszystko do prasy” - pisała.

 

Sąd nakazał też konfiskatę wszystkich dowodów w tych sprawach, tj. dużej liczby luksusowych przedmiotów zabranych z domu kobiety - markowych torebek, a także... samochodu.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze