MŚ 2022: Kontrowersyjny spalony i nieuznany gol w meczu Katar - Ekwador

W meczu otwarcia MŚ 2022 Katar - Ekwador piłka znalazła się w siatce już w trzeciej minucie. Sędzia Daniele Orsato po weryfikacji VAR nie uznał jednak gola. Sytuacja wywołała początkowo duże kontrowersje.

Ekwadorczycy mieli przewagę od samego początku meczu. W 3. minucie bramkarz reprezentacji Kataru Saad Al Sheeb musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Ennera Valencii.

Cała akcja była analizowana przez VAR. Po około dwóch minutach uznano, że jeden z piłkarzy reprezentacji Ekwadoru Michael Estrada był na spalonym. Okazało się, że w trakcie walki o piłkę z bramkarzem minimalnie "złamał" linię spalonego. Sędzia Orsato ostatecznie nie uznał gola.

Jednym z sędziów VAR w meczu MŚ 2022 Katar - Ekwador był Tomasz Listkiewicz.

Mecz otwarcia zakończył się zwycięstwem Ekwadoru 2:0. Obie bramki zdobył Valencia.