To był genialny spektakl! Barcelona rozbita, PSG zagra w półfinale Ligi Mistrzów

FC Barcelona i PSG stworzyły świetne widowisko w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Choć to gospodarze objęli prowadzenie, to jednak paryżanie wygrali aż 4:1 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Barcelona przystępowała do rewanżowego spotkania z zaliczką z pierwszego spotkania (3:2). Paryżanie nie zamierzali jednak poddać się bez walki.

Początek należał do gospodarzy, którzy przed upływem kwadransa objęli prowadzenie. Świetną akcję na prawej stronie przeprowadził Lamine Yamal, następnie piłka trafiła do Raphinhy, który zdobył trzecią bramkę w tym dwumeczu. "Blaugrana" miała wszystko pod kontrolą, stwarzała też kolejne sytuacje, lecz w pewnym momencie wszystko się zmieniło.

Najpierw sygnał do ataku dał Kylian Mbappe, lecz jego uderzenie odbił Marc-Andre ter Stegen. Następnie wydarzyło się jednak coś ważniejszego. W 29. minucie Ronald Araujo sfaulował rozpędzonego Bradleya Barcolę, za co obejrzał czerwoną kartkę. Od tego momentu PSG przejęło inicjatywę. Przed przerwą zaowocowało to bramką Ousmane Dembele.

PSG ruszyło do ataku także w drugiej połowie i po sprytnie rozegranym rzucie rożnym wyszło na prowadzenie. Przed polem karny osamotniony znalazł się Vitinha i mocnym uderzeniem zaskoczył ter Stegena. Prowadzenie 2:1 nie utrzymało się jednak zbyt długo. Kilka minut później Dembele został sfaulowany przez Joao Cancelo w polu karnym, a sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Kylian Mbappe i PSG miało wynik, który gwarantował im awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Gospodarze ruszyli do ataku. Próbowali Ilkay Gundogan i Robert Lewandowski, a za każdym razem było blisko. To jednak paryżanie byli tego dnia lepsi. W końcówce na raty piłkę w siatce umieścił po raz drugi Mbappe.