PlusLiga: Przełamanie siatkarzy Vervy

Siatkarze Vervy przełamali się po serii porażek.

Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrała z MKS Będzin 3:0 w spotkaniu 14. kolejki PlusLigi. Obie drużyny miały w ostatnim czasie swoje problemy. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zdołali przełamać się po serii czterech porażek.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku (6:6), stołeczna ekipa przejęła inicjatywę i uzyskała wyraźną przewagę (17:12). Po asie serwisowym Andrzeja Wrony gospodarze prowadzili 20:13, później 21:14 i wydawało się, że pewnie wygrają tę część meczu. Goście zerwali się jednak do walki, wygrali pięć kolejnych akcji, dzięki czemu w końcówce było trochę emocji. Kluczowe akcje wygrali siatkarze Vervy, którzy skutecznie grali blokiem. Seta zamknął skuteczny atak Wrony (25:22).

Set numer dwa był bardzo wyrównany, a wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. W końcówce przewagę mogli zbudować przyjezdni, ale siatkarze Vervy odrabiali straty (20:20). Po asie serwisowym Igora Grobelnego gospodarze mieli piłkę setową (24:23). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Rafał Faryna i rozpoczęła się rywalizacja na przewagi. W niej przyjezdni nie wykorzystali swoich szans, a decydujące punkty warszawskiej drużynie przyniosły błędy Jose Ademara Santany w ataku (27:25).

Taka końcówka nieco podłamała siatkarzy MKS. W trzeciej partii przewagę uzyskali siatkarze Vervy (10:7, 13:7). W dalszej części seta gospodarze nadawali ton wydarzeniom na parkiecie, a ekipa z Będzina nie miała argumentów, by się im przeciwstawić. Skuteczny blok dał Vervie piłkę meczową (24:16), a serwis gości w siatkę zakończył tę konfrontację (25:17).

Najwięcej punktów: Artur Szalpuk (16), Bartosz Kwolek (13), Michał Superlak (12) – Verva; Rafał Faryna (20), Jose Ademar Santana (12) – MKS. MVP: Artur Szalpuk.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – MKS Będzin 3:0 (25:22, 27:25, 25:17)

Verva: Angel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Michał Superlak, Artur Szalpuk – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Król, Michał Kozłowski, Jakub Ziobrowski, Igor Grobelny. Trener: Andrea Anastasi.
MKS: Rafał Sobański, Pontes Veloso Thiago, Rafał Faryna, Bartosz Gawryszewski, Jose Ademar Santana, Bartosz Schmidt - Szymon Gregorowicz (libero) - Artur Ratajczak, Dominik Teklak, Michał Godlewski, Kacper Bobrowski, Tomasz Kalembka. Trener: Jakub Bednaruk.