Serie A1: Perugia nadal niepokonana! Kapitalny występ Leona w meczu z Trentino

Sir Safety Susa Perugia

Sir Safety Susa Perugia wygrała po raz ósmy w rozgrywkach ligi włoskiej. Tym razem podopieczni trenera Andrei Anastasiego pokonali 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:13) Itas Trentino i zwiększyli swoją przewagę nad wiceliderem do ośmiu punktów.

Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk rozpoczęli spotkanie w wyjściowym składzie. Początek premierowej odsłony był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 9:9 trzy oczka z rzędu zdobyła Perugia i to ona jako pierwsza zdołała odskoczyć rywalom. Sytuacja ta utrzymywała się przez dłuższy czas, jednak siatkarze Trentino nie odpuszczali nawet na moment i doprowadzili do remisu 18:18. Chwilę później byli już na prowadzeniu i po ataku Daniele Lavii mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:22.

Na początku drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt. Tym razem podopieczni trenera Anastasiego zaczęli budować przewagę zdecydowanie wcześniej, bo już przy stanie 4:4. Udało im się do samego końca trzymać rywali na dystans i wyrównać stan meczu.

W secie trzecim również gospodarze prowadzili kilkoma punktami, ale w końcówce Trentino odrobiło straty i traciło już tylko jedno oczko do rywali. W decydującym fragmencie doszło nawet do wyrównania i gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie górą byli siatkarze Perugii, którzy w kolejnym secie kompletnie zdominowali swoich rywali i wygrali 25:13.

Kapitalny występ  zanotował Wilfredo Leon. Przyjmujący reprezentacji Polski dopisał do konta swojego zespołu aż 20 punktów. O połowę mniejszą zdobycz dołożył Kamil Semeniuk.

Sir Safety Susa Perugia - Itas Trentino 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:13)