Nowy trener PGE Skry Bełchatów? Ta sytuacja wywołała spekulacje

Siatkówka
Nowy trener PGE Skry Bełchatów? Ta sytuacja wywołała spekulacje
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Czy w Bełchatowie dojdzie do zmiany trenera?

Siatkarze PGE Skry Bełchatów nie mieli ostatnio dobrej passy w PlusLidze. Po serii przegranych spotkań, wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy trener Joel Banks zdoła zachować posadę? Tymczasem na wyjazdowym meczu bełchatowian z GKS pojawił się pewien znany szkoleniowiec...

Podczas meczu 10. kolejki PlusLigi kamery Polsatu Sport dostrzegły obecność na trybunach znanego szkoleniowca. Czyżby Andrea Gardini pojawił się w hali w Szopienicach, by obserwować grę swoich nowych podopiecznych? Ta sytuacja wywołała wiele spekulacji i odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

 

Zobacz także: Wielki przełom w siatkówce? W 2024 roku wystartuje nowa liga

 

Siatkarze PGE Skry zagrali najlepsze spotkanie od dłuższego czasu i pewnie wygrali z drużyną z Katowic 3:0. Przełamali się po serii pięciu ligowych porażek. Czy w tej sytuacji w najbliższym czasie dojdzie w klubie do zmiany trenera?

 

 

Gardini był w przeszłości wybitnym siatkarzem. Z reprezentacją Włoch trzykrotnie wywalczył mistrzostwo świata (1990, 1994, 1998), cztery razy sięgnął po złoto mistrzostw Europy, ma też w dorobku dwa medale olimpijskie – srebrny (Atlanta 1996) i brązowy (Sydney 2000).

 

 

Jego kariera trenerska jest dobrze znana polskim kibicom. W latach 2011–13 był asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Andrei Anastasiego. Później prowadził kilka klubów PlusLigi: Indykpol AZS Olsztyn (2014–17), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2017–19) i Jastrzębski Węgiel (2021–22). Wywalczył dwa tytuły mistrza Polski – z ZAKSĄ (2019) i Jastrzębskim Węglem (2021).

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie