PlusLiga: Przełamanie PGE Skry Bełchatów!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przełamali się po serii pięciu ligowych porażek z rzędu.

Siatkarze GKS Katowice przegrali z PGE Skrą Bełchatów 0:3 w meczu 10. kolejki PlusLigi. Drużyna z Bełchatowa przełamała się po serii pięciu ligowych porażek z rzędu.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze (4:1), ale bełchatowianie szybko odrobili straty i w środkowej części seta uzyskali przewagę (13:16). Gospodarze jeszcze przy stanie 20:21, po skutecznym ataku Jakuba Szymańskiego, mieli punktowy kontakt. Końcówka potoczyła się jednak pod dyktando gości. Dwa skuteczne ataki Filippo Lanzy pozwoliły odskoczyć (20:23), blok dał piłkę setową, a zepsuta zagrywka rywali zamknęła tę partię (21:25).

Bełchatowianie z animuszem rozpoczęli kolejnego seta (1:6). Dobrze prezentowali się w polu serwisowym, nieźle w przyjęciu i popełniali mniej błędów od rywali. Solidna gra pozwalała powiększać przewagę (6:13, 12:19). W końcówce gospodarze zerwali się do walki. Zmniejszyli straty do dwóch oczek (21:23), jednak w kolejnej akcji zepsuli zagrywkę, a Lanza dopełnił formalności skutecznym atakiem (21:25).

W trzecim secie, po początkowej przewadze gości (2:5), gra się wyrównała (8:8, 15:15). Gdy Dick Kooy popełnił dwa błędy w ataku, gospodarze odskoczyli na dwa oczka (20:18). Losy seta rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23. Najpierw gospodarze zepsuli zagrywkę, a po chwili Aleksandar Atanasijević zamknął rywalizację skutecznym atakiem (23:25).

Skrót meczu GKS - PGE Skra:

Najwięcej punktów: Tomas Rousseaux (13), Jakub Jarosz (12) – GKS; Aleksandar Atanasijević (18), Mateusz Bieniek (12), Filippo Lanza (11), Dick Kooy (10) – PGE Skra. Goście zdecydowanie lepiej punktowali zagrywką (1–8). MVP: Grzegorz Łomacz.

GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)

GKS: Marcin Kania, Jakub Jarosz, Tomas Rousseaux, Sebastian Adamczyk, Georgi Seganow, Jakub Szymański – Bartosz Mariański (libero) oraz Damian Domagała, Gonzalo Quiroga, Wiktor Mielczarek, Jakub Nowosielski, Piotr Hain. Trener: Grzegorz Słaby.
PGE Skra: Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Filippo Lanza – Kacper Piechocki (libero) oraz Jakub Rybicki, Dawid Gunia. Trener: Joel Banks.

Wyniki meczów 10. kolejki PlusLigi:

2022-11-18: LUK Lublin – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 16:25)
2022-11-18: PSG Stal Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)
2022-11-19: Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:23, 28:26)

2022-11-19: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 26:24, 25:21)
2022-11-19: GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)
2022-11-20: Indykpol AZS Olsztyn – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-20: Jastrzębski Węgiel – Barkom Każany Lwów (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).