PŚ w skokach: Schlierenzauer, Aschenwald oraz Widhoelzl z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa

Zimowe
PŚ w skokach: Schlierenzauer, Aschenwald oraz Widhoelzl z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa
fot. Cyfrasport

Austriaccy skoczkowie Gregor Schlierenzauer i Philipp Aschenwald oraz trener reprezentacji Andreas Widhoelzl mieli pozytywne wyniki testu na koronawirusa – poinformowała miejscowa federacja na oficjalnej stronie interntowej.

Jak dodano w komunikacie, wszyscy mają niewielkie objawy choroby.

 

Jeszcze w niedzielę Austriacy uczestniczyli w pierwszych w tym sezonie zawodach PŚ w Wiśle. Drużynowo zwyciężyli w składzie: Michael Hayboeck, Aschenwald, Daniel Huber, Stefan Kraft, zaś indywidualnie trzecie miejsce zajął Huber.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na zawody PŚ w Ruce

 

W obecnej sytuacji pierwsza drużyna narodowa Austrii nie weźmie udziału w Pucharze Świata w fińskiej Ruce, bowiem poddana jest kwarantannie, a wystąpią zaś rezerwowi zawodnicy. Na liście są: Manuel Fettner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Woergoetter.

 

Konkursy w Ruce odbędą się 28 i 29 listopada. Kwalifikacje do pierwszego z nich zaplanowano na piątek.

 

Już wcześniej informowano, że wszyscy polscy skoczkowie narciarscy oraz członkowie sztabu szkoleniowego uzyskali negatywne wyniki testu na koronawirusa. Decyzją trenera Michala Dolezala w kadrze na zbliżające się zawody znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze