Ireneusz Mazur: Paweł Zagumny staje się w pewnym sensie ofiarą swojej sławy

Siatkówka
Ireneusz Mazur: Paweł Zagumny staje się w pewnym sensie ofiarą swojej sławy
fot. Cyfrasport
Ireneusz Mazur: Paweł Zagumny staje się w pewnym sensie ofiarą swojej sławy

Od stycznia 2019 roku Paweł Zagumny zarządzał rozgrywkami PlusLigi, TAURON Ligi, Pucharu Polski oraz TAURON 1. 20 października były siatkarz rozstał się funkcją prezesa PLS. - Dla wielu z nas ta decyzja była niespodzianką. Paweł ma piękną historię siatkarską i są wobec niego duże wymagania. Teraz stał się w pewnym sensie ofiarą swojej sławy - powiedział były trener i ekspert Polsatu Sport Ireneusz Mazur.

Podczas walnego zgromadzenia spółki odbyło się głosowanie członków Rady Nadzorczej, w którego trakcie przegłosowano odwołanie byłego reprezentanta Polski. - Zaskoczony jesteś decyzją Rady Nadzorczej? - zapytał Marek Magiera.

 

Dla wielu z nas była ona niespodzianką. Zmiany są wpisane w ten zawód, ale ja nie jestem obiektywny. Paweł był moim zawodnikiem i jestem z nim emocjonalnie związany z tym, co ja robiłem jako trener, a co on jako siatkarz. Natomiast mam odczucie w tej sprawie takie, że on ma piękną historię siatkarską i są wobec niego duże wymagania. Teraz stał się w pewnym sensie ofiarą swojej sławy czy możliwości. W pewnym momencie dochodzi do różnorodnych decyzji. On nie miał łatwego zadania. Dwa lata pracy, z czego osiem miesięcy pandemii. Zarówno on, jak i jego pracownicy musieli się borykać z wieloma problemami - zaznaczył Mazur.

 

ZOBACZ TAKŻE: Artur Popko ponownie prezesem Polskiej Ligi Siatkówki

 

Zadzwoniłem do kilku osób i wszyscy udzielili mi takiej samej odpowiedzi: „Taka jest decyzja rady” - dodał Magiera.

 

W dyskusję włączyła się również Joanna Kaczor-Bednarska. - Myślę, że Pawłowi należą się słowa uznania za te dwa lata pracy. Zawsze był bardzo zaangażowany w tę pracę. Słyszałam od wielu komisarzy, że Zagumny potrafił zadzwonić w trakcie meczu, że np. ktoś na sali nie ma założonej maseczki. Decyzja jest, jaka jest, nie mamy na to wpływu - skomentowała była siatkarka, a obecnie ekspert Polsatu Sport.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie