Legendy boksu w Polsacie Sport. Tyson wyjdzie, żeby zabić?

Sporty walki
Legendy boksu w Polsacie Sport. Tyson wyjdzie, żeby zabić?
Fot. PAP
Mike Tyson schudł do tej walki ponad 50 kg. Na treningach prezentował się naprawdę świetnie. Czy uda mu się oszukać czas?

Chyba tego w historii boksu jeszcze nie było. Pojedynek legend boksu, po latach świetności, po 50-tce. Co z nich zostało: 54-letni dziś Mike Tyson kontra 51-letni Roy Jones junior? Przekonacie się w sobotę, o 3 w nocy (wcześniej, od 2.00 studio). Transmisja na żywo w Polsacie Sport. A przygrywką do tego starcie niepokonanych, wielkich talentów współczesnego boksu w wadze ciężkiej Joya Joyce’a (11-0, 10 KO) i Daniela Dubois (15-0, 14 KO). Transmisja w Polsacie Sport Extra, też sobota, od 20.30.

Tyson – najmłodszy w dziejach boksu czempion wagi ciężkiej. Osiągnął to nokautując Trevora Berbicka. Miał wtedy 20 lat, 4 miesiące i 22 dni. Roy Jones junior – mistrz świata w 4 wagach: średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej, najlepszy bokser igrzysk olimpijskich w Seulu. Tyson siał spustoszenie na zawodowych ringach, był przez wiele lat „najbardziej niebezpiecznym człowiekiem na tej planecie”. Jones – był wirtuozem, obdarzonym takim refleksem, że ośmieszał rywali.

 

Jeden (Tyson) nie walczył 15 lat, ostatnią walkę stoczył w czerwcu 2005, przegrał przez TKO 6 z Kevinem McBridem, którego potem zlali Andrzej Gołota i Tomasz Adamek. Za tamten pojedynek zarobił 5.5 miliona dolarów, ale dostał tylko 250 tysięcy, bo był bankrutem i resztę zajęli wierzyciele.

 

Drugi (Roy Jones Junior) ostatnią walkę stoczył prawie 3 lata temu, w lutym 2018 wygrywając na punkty z przeciętnym Scottem Sigmonem w wadze cruiser.

 

ZOBACZ TAKŻE: MIKE TYSON - ROY JONES JUNIOR - WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TEJ WALCE 

 

W sobotę Roy Jones junior zarobi milion dolarów, Tyson – rzekomo 10 milionów (tak przy najmniej twierdzi RJJ). Ich walka NIBY jest pokazowa, w 12-uncjowych rękawicach, 8 rund po 2 minuty. Wcześniej testy medyczne dla facetów po 50-tce. Sędzia może przerwać walkę gdy „przekroczy ona granice bokserskiego pokazu”. Walka NIBY niepunktowana, ale WBC zapowiedziało że troje byłych mistrzów świata (Christy Martin, Chad Dawson i Vinny Pazienza ) będą ją punktować. 

 

Czy to więc będzie pojedynek na poważnie? Nie miejcie wątpliwości, będzie na poważnie. Jones mówi w wywiadzie dla "The Ring": „Mike wchodził do ringu zawsze żeby zabijać. Gdy ja wchodzę do ringu to też. Albo zabić albo umrzeć. On rzuca bomby i ja rzucam bomby. Obaj nie umiemy bić się na niby”.

 

Jones przepowiada, że zmęczy Tosona i znokautuje go w 7 albo 8 rundzie. Tylko czy dotrwa do tych starć?

 

Przygotujcie się więc na wielkie grzmoty. Błyskawic raczej nie zobaczycie, bo bokserzy z wiekiem najbardziej tracą szybkość. Ale warto tę walkę zobaczyć. Chociażby z sentymentu dla tych legend boksu.

 

A w karcie walk w Staples Center w Los Angeles (tam będzie gala) jeszcze kilka fajnych pojedynków: waga cruiser: Hasim Rahman Jr (9-0) – Rashad Coulter (4-0), waga półciężka: Badou Jack (22-3-3) – Blake McKernan (13-0), waga półciężka: Jake Paul (1-0) – Nate Robinson (debiut) i waga lekka: Jamaine Ortiz (13-0) – Suleiman Segawa (13-2-1).

Andrzej Kostyra, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie